VALIS VEGA POBEDIO NBG VUKOVE U PRVOJ UTAKMICI POLUFINALA PLEJOFA ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA

Počela je završna faza prvenstva Super ligi Srbije u kojoj je Valis Vega u polufinalu plejofa za plasman od 5. do 8. mesta savladao NBG Vukove na Novom Beogradu 15-11 (2-3, 6-2, 3-2, 4-4) potvrdivši sjajnu formu nakon velikog uspeha i ulaska u Premijer regionalnu ligu.

ВУКОВИ-ВАЛИС 11-15

Lopta u mreži NBG Vukova i radost igrača Valisa na utakmici na Novom Beogradu

Duel u bazenu “Vlaho Orlić” na Novom Beogradu umnogome je podsetio na meč Regionalne lige protiv Mornara u Splitu pošto je domaćin bolje otvorio utakmicu i nakon početnog vođstva Valjevaca, napravio mali brejk i stekao prednost od 1-2, odnosno 2-3.

Ekipa Miloša Sakovića je u drugoj deonici zaigrala odlično i sjajnom serijom, prvo izjednačila preko Obradovića (3-3) i Kovačevića (4-4) a zatim je čvrstom odbranom i strpljivom igrom u napadu preuzela inicijativu i golovima Kasuma (2), Obradovića i Radanovića povela 8-4 najavivši pobedu. Do poluvremena, Vukovi su smanjili na 8-5 pogotkom Luke Šofranca.

Mada je Andrin na startu treće deonice pogodio za 8-6, ništa nije moglo da zaustavi razigrane igrače Valisa koji su nastavili svoju igru odbivši nalet Vukova da bi preko Radanovića, Čabrila i Rogača pred poslednji kvartal obezbedili lepu zalihu od +4 (11-7).

U poslednjih osam minuta Valis je dominirao i u dva navrata uspeo da ostvari rekordnih 6 golova prednosti, 14-8 (Rogač) i 15-9 (Baucalo). Vukovi su do kraja jedino mogli da ublaže poraz ali je najvažnije da Valis pred revanš 8. maja, ovom pobedom stekao ogroman kapital i veliku šansu da trijumfom u Petnici obezbedi mesto u finalu.

“Utakmica protiv Vukova je bila jako slična splitskom meču protiv Mornara u Regionalnoj ligi. Posle prve četvrtine smo zaigrali dosta dobro i uspeli da iskontrolišemo utakmicu do kraja i da pobedimo odličnu ekipu Vukova. Čestitao bih svojim igračima na kolektivnoj i timskoj igri ali bih dodao još ništa nije gotovo jer predstoji revanšu u Petnici u kom će naš rival pokušati da se vrati. Moramo biti oprezni i koncentrisani i da dobrom igrom u našem bazenu potvrdimo odličan rezultat iz Novog Beograda.” – rekao je Miloš Saković, trener valjevskih vaterpolista.

Bazen „Vlaho Bata Orlić“- Sudije: Virijević i Milović. Isključenja: NBG Vukovi 6, Valis Vega 13.

NBG VUKOVI: Glušac, Smiljević 2, Vitorović 2, Mušikić 1, Šofranac 1, Varkulja 1, Trtović 1, Dragović, Đorđević, Urošević 1, Andrin 1, Gak 1, Šuša, Konatar. Trener Nenad Vasilovski.

VALIS VEGA: Vlahović, Čabrilo 1, Dončić, Obradović 2, Rogač 3, Arsović, Radanović 2, Kasum 2, Krstić 1, Kovačević 2, Baucalo 2, Tomić, Poznanović. Trener Miloš Saković.