VOJVODINA SE REVANŠIRALA METALCU ZA PORAZ U PRVOM DELU PRVENSTVA

Metalac je u 16. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije sinoć u Hali sportova ubedljivo poražen od ABA 2 ligaša, Vojvodine rezultatom 65-82 (20-24, 7-18, 21-15, 17-25). Razlika u igračkom i trenerskom kvalitetu u korist Novosađana doprinela je devetom prvenstvenom neuspehu Valjevaca kojima od 8. januara 2022. godine kada se nastavlja prvenstvo, sledi grčevita borba za opstanak.

Valjevo-Kosarka-Sport-Metalac-MET-VOJ13-1Domaćin je bio ravnopravan protivnik sve do početka druge četvrtine do kada je u jednom momentu vodio 16-13 (7. minutu) i bio blizu egala 26-29 (13. minut). Skoro 8 minuta bez postignutog poena nakon toga, lošiji u skoku (29/42) i bez adekvatnog odgovora na odbrambene zamke Novosađana, Valjevci su bili u rezultatskom deficitu od 15 poena (27-42) na odmoru što je na kraju i odlučilo pobednika.

Valjevo-Kosarka-Sport-Metalac-MET-VOJ13-2Predvođeni sjajnim krilnim centrom Beslaćem, koji je pokazao da igra podjednako dobro spolja (3 od 5 za tri), unutra (11 skokova) i u odbrani, zatvarajući reket kad god su igrači Metalca ulazima pokušavali da stignu do poena, Novosađani su kontrolisali igru bez većih problema. Takođe su se isticali sigurni Kočić, Banjac, vižljasti Nil i bivši Metalčevi igrači Rakićević i Ljubičić.

Valjevo-Kosarka-Sport-Metalac-MET-VOJ13-3Metalac je igrao stihijski, bez prave organizacije i sa velikim problemima protiv odbrane gostiju koji su stizali i do dvadeset poena prednosti u dva navrata (30-50 u 24. minutu i 34-54 u 26. minutu). Tračak nade za domaćina ukazao se u završnici trećeg kvartala kada su dve trojke Pajovića, jedna Žižića i poeni Veljkovića i Mijajlovića probudili publiku na tribinama pošto je semafor pred start poslednjih 10 minuta pokazivao samo 9 poena prednosti Novosađana (48-57).

Valjevo-Kosarka-Sport-Metalac-MET-VOJ13-4Iluzija u preokret se ugasila na samom startu poslednje četvrtine kada je Vojvodina preko Kočića i Beslaća povela 48-64 (32. minut) da bi preciznim skok-šutem Amerikanca Nila minut kasnije već imala 17 poena aktive (49-66) što je bio i kraj svih nadanja Metalca.

Valjevo-Kosarka-Sport-Metalac-MET-VOJ13-5Ključna figura u redovima Vojvodine bio je Dušan Beslać koji je upisao 23 poena, 11 puta uspešno skočio, imao 4 asistencije i uz to na njemu je napravljeno čak 8 faulova, Srđan Kočić je dodao 15 poena i 8 skokova, Uroš Banjac je postigao 12 poena, Petar Rakićević 11 poena, Nikolas Nil 10 itd.

Valjevo-Kosarka-Sport-Metalac-MET-VOJ13-6Kod Metalca su Veljković i Stivenson postigli po 12 poena, Mijajlović 9 poena, Pajović 8, Marjanović 7 itd. Pored problema u skoku, Valjevci su promašili 9 slobodnih bacanja, trojke šutirali 5 od 22 i imali 15 izgubljenih lopti.

Valjevo-Kosarka-Sport-Metalac-MET-VOJ13-7Košarkaška 2021. godina se za Metalac završava utakmicom za Kup Srbije. Valjevci će opet imati priliku da vide Vojvodinu u utorak 28. decembra sa početkom u 19 sati.