BEOGRAD NADIGRAO SRBIJANKU I ZASLUŽENO POBEDIO U VALjEVU

Odbojkašice Beograda su večeras u utakmici 16. kola Prve lige Srbije, porazile u Valjevu Srbijanku 3-1 (17-25, 17-25, 32-30, 25-20) prikazavši vrlo dobru i zrelu igru i zasluženo nose bodove sa “Studenta”.

Valjevo-Sport-Odbojka-СРБ-БГД9-1

Početak je bio obećavajući za domaći sastav koji je predvođen Jerinićevom, Janjićevom i Simeunovićevom poveo 9-4 zahvaljujući dobroj igri u napadu. Beograđanke su na krilima odličnog servisa uspele da anuliraju vođstvo Srbijanke i da povedu 9-13 preko odlične Kuvekalovićeve, korektora Grubanov i sjajne tehničarke Stojanović. Loš prijem je potpuno demoralisao sastav Vladimira Medenice tako da su gošće bez problema stigle do vođstva u setovima.

Valjevo-Sport-Odbojka-СРБ-БГД9-2

Drugi set je počeo ravnopravnom igrom, rivali su do poena dolazile na servis protivnika i tako je bilo sve de 9-9. Mnogo boljom igrom u odbrani i snažnim blokom, ekipa Beograda je povela 10-12 i 12-17, manje je grešila od Srbijanke osvojivši i drugi set rezultatom 25-17.

Valjevo-Sport-Odbojka-СРБ-БГД9-3

Srbijanka je u trećem setu zaigrala mnogo bolje, mada je Beograd vodio i kontrolisao rezultat, domaći tim je u Tadićevoj dobio ubojitog napadača. Valjevke se nisu predavale, uspele su da od rezultata 18-21, korak po korak istope prednost gošći i da u izuzetno uzbudljivoj završnici posle puno preokreta osvoje set nakon rekordnih 62 poena (32-30).

Valjevo-Sport-Odbojka-СРБ-БГД9-4Stabilne gošće nisu dozvolile Srbijanki da se razmahne u četvrtom setu. Vrlo brzo su uspele da dobrom distribucijom napada odlične Stojanovićeve i sigurnim poenima Kuvekalovićeve i Grubanov, ponovo povrate inicijativu. Odličnom igrom na mreži su zaustavile ofanzivu Srbijanke tako da su znalački sačuvale prednost i stigle do zasluženog trijumfa.

Srbijanka je u krizi igre i rezultata ali već u sledećem kolu ima veliku priliku da pobedom protiv “fenjerdžije” Spartaka u Ljigu, koji nema nijedan bod, povrati samopouzdanje pred mečeve u završnici prvenstva.

POBEDA VALjEVA U OBRENOVCU, KRAH VA-14 U KLEKU

Odbojkašice Valjeva su večeras uspešno prebrodile još jedno neugodno gostovanje pošto su u 16. kolu Prve “B” lige Srbije pobedile drugu ekipu TENT-a u Obrenovcu rezultatom 3-1 (25-19, 20-25, 25-22, 25-17). Izabranice Rajka Stojanovića su na drugoj poziciji sa 39 bodova iza prvoplasiranog Leskovca 98 koji ima 41 bod.

U sledećem kolu gost Valjeva biće Radnički iz Kragujevca.

Odbojkaši VA-014 su u meču 16. kola Prve lige Srbije doživeli težak poraz u Kleku od poslednje ekipe na tabeli, Klek Srbijašume 0-3 (21-25, 20-25, 15-25). Posle pobede nad Paraćincima u prošlom kolu, očekivao se trijumf u Kleku ali je sastav Đorđa Petrovića zakazao kako u prijemu tako i u realizaciji pretrpevši ubedljiv poraz.

U sledećem kolu VA-014 igra kod kuće protiv VGSK iz Velikog Gradišta.