BUDUĆNOST KRUŠIK DOŽIVELA TREĆI UZASTOPNI PORAZ I SADA STRAHUJE ZA OPSTANAK

Posle nauspeha protiv Jošanice i Sloge iz Požege, fudbaleri Budućnost Krušika su doživeli treći uzastopni poraz pošto su danas posle podne izgubili na svom terenu od Trepče iz Kosovske Mitrovice rezultatom 0-1 (0-0) u utakmici 30. kola Srpske lige Zapad.

Sport Valjevo

Bez povređenih Jankovića i Ristovića a sa rovitrim Kosićem i Petrovićem u sastavu, valjevski srpskoligaš, koji je prvi deo prvenstva bio treći, ponovo je pružio slabu i neubedljivu partiju i sada ulazi u grupu timova koji strahuju za opstanak pošto će ove godine sa Zapada ispasti sedam a možda i osam klubova ukoliko Sloga iz Požege ne uspe da se kroz baraž plasira u Prvu ligu Srbije.
Zaslužen trijumf gostiju koji su dominirali u prvih 45 minuta. Samo su sreća, nedostatak koncentracije napadača Trepče i dobri refleksi mladog Milinkovića spasili mrežu Valjevaca. Već u 7. minutu je Mirković propustio lepu priliku sa leve strane a dva minuta docnije je Milanovićev udarac završio pored leve stative. U 12. minutu je Milinković efektnom paradom zaustavio šut Mirkovića. Najbolju priliku u prvom poluvremenu Trepča je imala u 27. minutu nakon što je Gentić blokirao udarac Lakote. Budućnost Krušik je pokušavala nešto da uradi iz prekida ali do odlaska na odmor nije izgradila nijednu ozbiljniju priliku pred golom Andrića.

Sport ValjevoMada su Valjevci u nastavku zaigrali nešto bolje, videlo se da domaćin teško stvara gol šansu. Trepča je brzim kontranapadima tražila svoju priliku koju je iskoristila u 63. minutu. Nikola Pronek je sjajno prošao po desnoj strani, uputio centaršut po zemlji, lopta je prošla kroz šesnaesterac domaćeg tima i došla do najopasnijeg napadača gostiju, Milanovića koji je odmah tukao. Milinković je vešto zatvorio bliži ugao i odbio loptu do koje je ponovo stigao Milanović pored neopreznih odbrambenih igrača Budućnost Krušika. Ovoga puta je bio precizan pogodivši mrežu Valjevaca za gol vredan pobede.

Nekoliko minuta docnije Sofronićev udarac je izblokiran u kaznenim prostoru Trepče. U samoj završnici je Paunović pogodio stativu, zatim je Raševićev udarac glavom otišao pored gola Andrića da bi čuvar mreže Trepče u poslednjim minutima utakmice efektnom intervencijm skrenuo u korner dobar šut glavom Paunovića na centaršut Sofronića. Imali su i gosti svoju veliku priliku koju nije realizovao Mihajlović nakon velike greške odbrane Budućnost Krušika.

Budućnost Krušik je na sedmom mestu sa 44 boda. Do kraja prvenstva Valjevci igraju protiv Sušice u Kragujevcu, zatim dočekuju požarevački Mladi radnik, potom gostuju u Užicu protiv Slobode a u poslednjem kolu na Pećinu dolazi Sloga 33 iz Petrovca na Mlavi. Pred sastavom Srđana Jovanovića se nalazi vrlo težak zadatak, za opstanak i pobede su potrebne mnogo bolje igre i efikasnija igra u napadu.