BUDUĆNOST KRUŠIK PREBRINULA SVE BRIGE OKO OPSTANKA

Fudbaleri Budućnost Krušika su ponovo obradovali svoje malobrojne simpatizere pošto su današnjom pobedom protiv Omladinca iz Zablaća 2-0 (2-0) definitivno prebrinuli sve brige oko opstanka četiri kola pre kraja prvenstva u Srpskoj ligi Zapad.

БК-ОМЛ3

Gosti, koji su u prošlom kolu odigrali nerešeno 4-4 protiv FAP-a na svom terenu propustivši veliku priliku da bace na kolena favorita iz Priboja, pokazali su se kao čvrst protivnik Valjevcima. Posebno su bili neugodni u prvih 45 minuta tokom kojih je ekipa Koste Markovića imala prividnu inicijativu ali je Omladinac stvorio nekoliko veoma izglednih prilika za gol. Prvo je kapiten Zablaćana, Aleksandar Petrović u pravom slalomu ušao u šesnaesterac domaćina i došao u šansu da ugrozi Milinkovića, start Đermanovića je otklonio opasnost. Zatim je centarfor Igor Savić iskoristio rupu u odbrani Valjevaca na desnoj strani i uputio jak udarac, lopta je međutim otišla preko gola. U završnici prvog dela igre, levo krilo Omladinca, Jelić je tukao sa leve strane, golman Budućnost Krušika je bio na svom mestu i sjajnom intervencijom je izbacio loptu u korner. Najzad, isti igrač Zablaćana je sa malo zakasnio na drugoj stativi da zatvori jednu lepu akciju gostiju, njegov šut je završio pokraj gola Stefana Milinkovića. Valjevci si imali nekoliko pokušaja od kojih su najizgledniji bili šut Starčevića preko gola Rosića i akcija Panića, koji je bio odlično poslužen od Starčevića ali je plavokosi napadač domaćina traljavo šutirao.

БК-ОМЛ5

U nastavku je odbrana Budućnost Krušika bila daleko sigurnija, na sredini terena su Jakovljević i Starčević preuzeli kontrolu dok su napadači domaćih pritisli zadnju liniju gostiju tako da su izabranici Koste Markovića bili izrazito bolji. Već u 46. minutu je Jakovljević odlično šutirao sa desne strane, Rosić je izbio loptu u korner. Udarac Starčevića je prohujao pored desne stative gola Omladinca. Inicijativa Valjevaca je materijalizovana u 68. minutu kada je izveden udarac sa ugla sa desne strane. Starčević je uputio lep centaršut a u šesnaestercu Zablaćana, kapiten domaćih Petar Petrović je bio viši u skoku od Mitrovića i efektnim udarcem glavom pogodio kontra ugao nemoćnog Rosića za zasluženo vođstvo igrača u crvenim dresovima. Nisu jenjavali napadi Budućnost Krušika ni posle gola Petrovića a konačan rezultat je postavio najbolji strelac Valjevaca ove sezone, Pavle Stojanović koji je sjajni pas Starčevića pretočio u novi pogodak u 80. minutu za izuzetno značajnu pobedu svog tima.

БК-ОМЛ4

U 27. kolu Budućnost Krušik igra protiv Takova u Gornjem Milanovcu.

БК-ОМЛ1

Stadion: Park Pećina, Gledalaca: 150. Žuti kartoni: Pavić (Budućnost Krušik), Mitrović (Omladinac). Sudija: Admir Ejupović (Novi Pazar).

BUDUĆNOST KRUŠIK: S. Milinković, Ranisavljević, Đermanović, Jakovljević, Panić (od 74. Blažić), P. Stojanović, Starčević (od 90. Lazarević ), N. Stojanović (od 46. I.Milovanović), Đurić (od 46. Pavić), O. Milovanović, P.Petrović.

OMLADINAC: Rosić (od 86. Nakić ), Bralušić, Tomović, Nedeljković (od 87. D.Milinković), Jovanović (od 74. Karadžić), I. Savić, A.Petrović (od 86. Stojadinović), Jelić , Čukić, L. Savić (od 74.Đurakić), Mitrović.