ČAČANI DEMOLIRALI BUDUĆNOST KRUŠIK NA PEĆINI

Fudbaleri Budućnost Krušika su pretrpeli katastrofu u derbiju 5. kola Srpske lige Zapad nakon što su na svom terenu izgubili 0-4 (0-2) od Borca 1926 iz Čačka. Novi trener Valjevaca Alen Tupajić, sin Milijana Tupajića nekadašnjeg igrača Crvene zvezde, Šumadije iz Aranđelovca, valjevske Budućnosti itd, debitovao je porazom a kako su njegovi izabranici igrali, pred njim se nalazi izuzetno težak posao.

-БОРАЦ1
Nekadašnji superligaš je održao pravi čas fudbala, od početka je “ugušio” sredinu Budućnost Krušika i jakim presingom terao Valjevce na greške kojih je, bar kad je odbrana u pitanju, bilo zaista mnogo. Odlično pripremljeni, Čačani su brzim akcijama pravili pometnju u odbrani Valjevaca pa je već u 5. minutu sjajni Željko Žerađanin bio na pravom mestu i lako savladao Rankovića posle prodora Grbovića po desnoj strani i lepe asistencije svom saigraču. Vodeći pogodak gostiju je došao kao rezultat velike greške Valjevaca da bi u 33. minutu, Žerađanin, u brzoj kontri nakon neuspelog napada Budućnost Krušika, utrčao u kazneni prostor domaćina i preciznim udarcem sa leve strane poslao loptu u suprotan ugao. Golman Budućnost Krušika, Ranković se ispružio koliko je dug ali nije ništa mogao da učini. Jedinu konkretnu akciju domaćina u prvom poluvremenu, videli smo u 44. minutu kada je Dejan Đorđević tukao sa nekih dvadesetak metara, lopta je međutim prohujala pored stative golmana Borca, Pejovića.

-БОРАЦ3
Sve nade u eventualni preokret domaćina u nastavku, pokopao je brzonogi Grbović u 54. minutu iskoristivši neuspelo i riskantno istrčavanje Rankovića, Čačanin je bio brži, pre je stigao do lopte a onda je bez problema poslao u mrežu Valjevaca za nedostižno vođstvo Borca od 3-0. Tek tada je Budućnost Krušik počela da napada organizovanije pa su od 56. do 60. minuta viđene tri dramatične situacije pred golom Pejovića. Đorđević je posle prodora i upotrebljive lopte Todorovića, tukao sa nekih petnaestak metara sa leve strane, Pejović je izbacio loptu u korner. Nakon udarca sa ugla i gužve u petercu Borca, Rajevac je pokušao makazicama ali je Đorđilović izbacio loptu sa same gol linije. I najzad, Tripković je pokušao glavom da iskoristi centriranu loptu sa leve strane ali je štoper Čačana, Pantić visoko podigao nogu sprečivši ga da je pošalje ka golu. Možda je to bio i prekršaj ali arbitar Beloica iz Kragujevca nije reagovao.
Ova ofanziva Valjevaca je došla opet bez prethodno osigurane odbrane tako da se Žerađanin u brzom kontranapadu u 69. minutu, lako probio po desnoj strani i prosto ušetao u gol postavivši konačan rezultat utakmice. Domaćin se trudio ne bi li postigao počasni pogodak, nije ga htela ni sreća jer je u samoj završnici Todorović propustio da iz neposredne blizine savlada Pejovića nakon centaršuta Aleksića.

-БОРАЦ4
Stadion: „Park Pećina“, Gledalaca: 300, Sudija: Filip Beloica (Kragujevac). Žuti kartoni: Matić, Tripković, Đermanović (Budućnost Krušik), Milošević (Borac)
BUDUĆNOST KRUŠIK: Ranković, Todorović, Isidorović, Gentić, Ristović (od 51. Aleksić), A.Matić (od 73. Milanović), D. Đorđević, N. Janković (od 51. Ma. Janković), Đermanović, Tripković, Rajevac (od 81. Petrović).
BORAC: Pejović, Pantić, Kovačević (od 46. Đorđilović), Baždarević (od 60. Mi.Janković), Žerađanin, Mijailović, M. Marković, V. Marković (od 60. Kuveljić), Mitrović (od 73. Vujičić), Grbović(od 66. Krstić), Milošević.
U sledećem kolu Budućnost Krušik igra protiv FAP-a u Priboju na Limu.