DESETKOVAN METALAC BEZ ŠANSE U ČAČKU

Metalac je u 14.kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije doživeo ubedljiv poraz u gostima od Čačka 94 61-83 (18-21, 14-19, 22-26, 7-17) jer je pored već odsutnog Lešića, takođe igrao bez prehlađenog Bajića i povređenog Grubora. Veliki hendikep za Valjevce koji ionako raspolažu sa nedovoljnim brojem igrača sposobnih da odgovore obavezama u KLS tako da je domaćin bez problema stigao do pobede.

MET_RAD18

Stefan Sinovec (sa loptom) pokušava da poentira pod košem protivnika na utakmici protiv Radničkog u Valjevu

Mada su povrede sastavni deo sporta i nikad se ne zna ko će kada ispasti iz tima zbog njih, ovakva situacija u valjevskom prvoligašu je takođe i posledica slabo odrađenog prelaznog roka i pogrešne procene kvaliteta novih igrača nakon onog čuvenog raspuštanja prve garniture pojačanja. Metalac je došao u situaciju da do kraja lige ima pravo da dovede samo još jednog igrača a trenutno igra bez klasičnog centra. Za podsećanje, već registrovani Vuksanović i Munižaba su napustili Valjevo nekoliko dana pred početak prvenstva, angažman Amerikanca Lajonsa je takođe bio propust jer se od njega više očekivalo, zatim se povredio Grin-Kuk koji je raskinuo ugovor da bi se pre nekoliko dana odustalo od dovođenja Amerikanca Elvisa Harvija iz Novog Pazara. Bez Lešića, Grubora i Bajića i sa valjevskom decom koja objektivno ne mogu da se nose sa rivalima u KLS, Metalac nema dovoljan broj košarkaša spremnih da budu ravnopravni tokom predstojeće borbe za opstanak i to se jasno videlo na utakmici u Čačku.

Inače, domaćin je bio bolji u prvoj deonici i do njene završnice je vodio 21-12 da bi u poslednjem minutu sa dve trojke Armstrong doveo Valjevce do zaostatka od tri poena. Metalac je zahvaljujući Daju i Armstrongu bio ravnopravan u prvoj polovini druge četvrtine u kojoj je u dva navrata imao prednost 25-28 u 13. minutu, odnosno 30-32 tri minuta kasnije. Ipak, problemi u skoku, odsustvo prave “petice”, veliko trošenje igrača prve petorke i nedostatak kvaliteta mladih, uslovio je da se Čačak 94, predvođen Gašićem vrati i da prvo poluvreme rezultatski završi u svoju korist.

Aleksander je domaćinu poenima iz reketa u 24. minutu doneo prvo dvocifreno vođstvo od 50-39 ali su Daj i Popović uspeli da za trenutak zaustave ofanzivu Čačak 94 jer je semafor u 27. minutu pokazivao 59-50 za Čačane. Metalac nije imao rešenje za Gašića, domaćin je bio superiorniji u skoku i završnica treće deonice je pripala Čačku 94 koji je povisio prednost na 66-53.

Domaćin je ubedljiv trijumf obezbedio u poslednjoj četvrtini u kojoj se Metalac brzo predao postigavši u ovom periodu samo 7 poena.

Najbolji akter utakmice bio je 212 cm visoki centar Čačka 94, Nikola Gašić koji je postigao 20 poena i ostvario 15 skokova, Danilović je upisao 17 poena, Aleksander 13 poena i 7 asistencija, nesuđeno pojačanje Metalca, Lakić je dodao 8 poena itd.

Armstrong je bio najefikasniji u Metalcu sa 17 poena i 11 skokova, Daj je postigao 14 poena i 5 asistencija, Sinovec je upisao 11 poena, Đuran 8 poena itd.

Valjevci su bili izrazito deficitarni u skoku (25-47) i neprecizni u šutu za tri poena (5 od 31) promašivši 7 slobodnih bacanja.

U poslednjem kolu prvog dela prvenstva, idućeg vikenda gost u Valjevu je OKK Beograd.