DEVOJKE METALCA 2015 ISPALE IZ SUPER “B” LIGE

Završeno je prvenstvo Super “B” lige Srbije u kome su rukometašice Metalca 2015 zauzele pretposlednje mesto oprostivši se tako od ovog ranga. Valjevke će od naredne sezone ponovo igrati u Prvoj ligi Zapad a sinoć su odigrale poslednju utakmicu u drugom rangu po značaju u ženskom rukometu u Srbiji i na svom terenu izgubile od Rume rezultatom 30-39 (15-20).

METALAC 2023-24

Sastav Metalca 2015 koji se takmičio u Super B ligi Srbije u sezoni 2023-24

Bez golmana Anje Cvetković, iskusnog srednjeg beka Marte Mosurović i talentovane Staše Damnjanović, učenice Dušana Novokmeta nisu imale puno šansi protiv treće plasirane Rume koja je od početka vodila i na kraju zasluženo pobedila. Predvođene efikasnom Janom Đukanović, Rumljanke su u 8. minutu vodile 2-8 ali su mlade snage Metalac 2015, koje je vodila Obrenovićeva, uspele da već u 15. minutu smanje na 8-11. Još dva puta su Valjevke u završnici prvog poluvremena prišle na -3 (14-17 i 15-18) golovima Pavlovićeve i Mijailovićeve pokazavši talenat i borbenost protiv objektivno boljeg protivnika.

U uvodnim minutima nastavka Ruma je uglavnom vodila sa 3-5 golova razlike da bi u 42. minutu posle pogotka Jane Tabak na semaforu stajalo 22-29. Do kraja utakmice su gošće u nekoliko navrata stizale i do dvocifrene prednosti (27-37, 28-38 i 29-39) iako su se podmlađene Valjevke srčano borile. Na kraju, protiv kvalitetnijeg i iskusnijeg rivala se nije moglo bolje pa se Metalac 2015 novim porazom oprostio od svojih malobrojnih pristalica do sledeće sezone. Uprkos svemu, ostaje žal što nije bilo razumevanja, želje i volje od strane Grada da se podrži sastav sa skoro svim Valjevkama. Metalac 2015 je na završetku lige ostvario bilans od 3 pobede, 3 remija i 16 izgubljenim mečeva sa gol razlikom -67 dokazavši da nije mnogo falilo da se uđe u borbu za to 8. mesto koje je značilo opstanak. Nedostatak barem dve iskusnije igračice, manjak iskustva, nespremnost da se odgovori na sudijske igre i igrice i razni maleri tokom prvenstva, uslovili su ovakav plasman.

“Igrali smo bez tri standardne igračice, sa druge strane smo imali veoma jakog protivnika ali sam izuzetno zadovoljan učinkom mlađih igračica na ovoj utakmici. Ovo bi mogao da bude i svojevrsni uvod u pripreme za narednu sezonu a u kom sastavu ćemo tada igrati, još je rano reći. Puno smo se istrošili, Super “B” liga je veoma skupo takmičenje sa visokim troškovima.” – izjavio je Dušan Novokmet nakon poraza od Rume.

U Super rukometnu ligu se plasirao prvoplasirani Bor Ziđin Koper a pored Metalca 2015 u niži rang silaze Kikinda, Aleksinac i Pančevo.

Hala sportova. Gledalaca 100. Sudije Aleksandar Aćimović i Stefan Elezović (oba iz Beograda). Isključenja Metalac 2015 5, Ruma 6. Sedmerci Metalac 2015 6(3), Ruma 5(5).

METALAC 2015: Obrenović 12, Pavlović 3, Mijailović 5, Tripković 1, Vanja Savić 1, Radojčić 2, Nora Damnjanović 2, Despotović 4.

RUMA: Marinković 1, Branislava Savić 2, Jelena Vukmirić 2, Ignjatović 6, Vlaisavljević 2, Đokić 3, Đukanović 15, Tabak 1, Jovana Vukmirić 7.