Metalac srušio još jednog favorita – Dinamik pao u Valjevu

Metalac je u 2. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije napravio novi podvig pošto je bacio na pleća snažnu ekipu Dinamika 90-85 (20-21, 28-19, 17-19, 25-26) zauzevši tako prvo mesto na tabeli. Pred oko 400 gledalaca u Hali sportova i sa novim koševima, učenici Branislava Ratkovice su u izuzetno borbenoj utakmici od početka krenuli bez respekta protiv protivnika koji je u pripremnom meču pred start lige upravo u Valjevu ubedljivo slavio sa 14 poena razlike.

-ДИН3

Da je prvenstvo nešto sasvim drugo, Metalac je pokazao već na početku kada je Mijailović trojkom doneo domaćinu prvu osetniju prednost od 9-2. Dinamik se brzo konsolidovao i preko Đorđevića i Onana vratio rezultatski egal do kraja ovog perioda igre. Rezultatska klackalica nastavljena je u drugoj četvrtini ali je Metalac zahvaljujući Veljkoviću i Marjanoviću, kojima su asistirali Žižić i Pavić, uspeo da na odmor ode sa rezultatom 48-40.

Domaćin je u trećoj četvrtini uspeo da odbije prvi nalet Dinamika koji je smanjio na 48-44 velikom energijom u odbrani i smirenom igrom u napadu jer je već u 23.minutu na semaforu stajalo 54-44 nakon poena Ćućovića, Pajovića i Žižića da bi u 25. minutu ostvario najveću prednost u ovom periodu 61-49 posle polaganja Harisa Ćućovića. Odlično pripremljena i brza ekipa Dinamika je uzvratila preko Radosavljevića i Babovića smanjivši na 61-54 u 26. minutu. Večeras efikasni Marjanović i kapiten Mijailović bili su zaslužni za novu prednost Metalaca od 11 poena u 28. minutu ali su gosti preko Milijaševića vratili priključak od 6 poena pred poslednjih 10 minuta.

-ДИН12

Veljković i Marjanović su sjajnom serijom na početku poslednje četvrtine podigli gledaoce na noge omogućivši Metalcu lep kapital u vidu prednosti od 74-61 u 32. minutu. Bajić je dva minuta kasnije još jednom doneo Metalcu vođstvo od 13 poena ali se borbeni gosti nisu predavali.

Dominacijom u skoku i zonskom odbranom Dinamik je naterao igrače Metalce na greške i serijom od 12-2 opasno ugrozio prednost čete Branislava Ratkovice na 1,48 minuta pre kraja (83-81). Trojka mladog Pajovića za momenat je skinula deo velikog tereta sa leđa domaćih igrača za 86-81 ali se ni Dinamik nije dao zbuniti. Agresivnom odbranom preko celog terena, Dinamik je na 17 sekundi pre kraja kod vođstva Metalca od 87-85 čak imao priliku da napravi preokret ali je posle ukradene lopte Turčina Onana, Vuk Đorđević promašio šut za tri poena da bi Marjanović sa linije bacanja i Pajović iz igre definitivno potvrdili novu i sasvim zasluženu pobedu Metalca.

Lideri domaćeg tima sinoć su bili Marjanović sa 22 poena, 6 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte i centar Veljković koji je upisao 17 poena i 8 skokova. Asistirali su im Bajić sa 14 poena i 3 osvojene lopte, Mijailović sa 13 poena i 5 asistencija, dok je Ćućović postigao 8 i Pajović 7 poena.

U ekipi Dinamika odličan je bio Milijašević sa 28 poena (5 od 7 za dva i 4 od 7 za tri), Đorđević je dodao 16 poena, Onan je postigao 12 poena, 8 skokova i po 4 asistencije i ukradene lopte itd.

Metalac je bio znatno inferiorniji u skoku (35-49) ali je zato imao 13 izgubljenih lopti u odnosu na 18 gostujuće ekipe i visok procenat uspešnosti u realizaciji za 2 poena od 69% (27 od 39).
Valjevci u sledećem kolu gostuju u Pančevu protiv Tamiša čija je utakmica na Zlatiboru ovog vikenda odložena.