Novi bodovi za odbojkašice Valjeva

Odbojkašice Valjeva nastavljaju žetvu bodova u Prvoj “B” ligi Srbije pošto su večeras u meču 9. kola u sali “Studenta” savladale Smeč 5 iz Kragujevca rezultatom 3-0 (25-21, 25-21, 25-20) ostvarivši svoj osmi prvenstveni trijumf.

Valjevo-Sport-Odbojka-ВАЉ-СМЕЧ6-2

Kvalitetne ekipe pobeđuju i kad ne briljiraju što su večeras pokazale učenice Rajka Stojanovića koje su igrale onoliko koliko je bilo potrebno za pobedu. Bilo je i grešaka ali one nisu imali veće posledice po rezultat. Prvi set su domaće odbojkašice otvorilo dobro, stalno su vodile povećavajući prednost koja je u jednom momentu iznosila 18-10. Usledilo je opuštanje, Kragujevčanke su to osetile i vrlo dobrim servisima kao i efikasnoj igri na mreži počele da smanjuju vođstvo Valjeva preko Stanjevićeve i Arsićeve. Vrlo brzo na semaforu je stajalo 21-18 što je bio alarm za Valjevke koje su potom zahvaljujući odličnom servisu Anastasije Maksimović i vrlo dobroj distribuciji napada mlade Julije Simeunović uspešno privele set kraju i povele 1-0.

Valjevo-Sport-Odbojka-ВАЉ-СМЕЧ6-3

Slična situacije se dogodila i u drugom setu u kome su domaće povele 11-6 da bi Smeč 5 sjajnom serijom napravi preokret i došao u vođstvo 14-15. Razvila se izjednačena borba i rezultatska klackalica ali su domaće uspele da iskoriste dva efektna servisa Simeunovićeve i povedu 20-18 što je bio i uvod u osvajanje drugog seta.

Valjevo-Sport-Odbojka-ВАЉ-СМЕЧ6-4

Gošće su vrlo dobrim prijemom i uspešnim napadima uspele da u trećem setu povedu 6-8, Valjevke su uzvratile preko Šćekićeve i izjednačile na 8-8 da bi potom izabranice trenera Stojanovića povele 10-8 i 17-12. Poslednjim naporima Smeč 5 stiže na dva poena zaostatka 17-15 ali gošćama pada koncentracija u prijemu i Valjevo u završnici zasluženo stiže do nove pobede.

Valjevo-Sport-Odbojka-ВАЉ-СМЕЧ6-5

Valjevke su trenutno na četvrtoj poziciji sa 22 boda koliko ima i trećeplasirana ekipa Leskovca 98 dok su na vrhu Vranje i Zlatibor sa po 24 boda. U sledećem kolu Valjevo gostuje u Ivanjici protiv poslednje plasirane ekipe na tabeli koja još uvek nije osetila radost pobede.

Valjevo-Sport-Odbojka-ВАЉ-СМЕЧ6-6

SRBIJANKA 014 BOLjA OD CRNO BELIH 011

Ekipa Srbijanke 014 je posle dva uzastopna poraza uspela da zabeleži treću pobedu u prvenstvu savladavši u 9. kolu Prve lige Srbije Crno Bele 011 u Beogradu rezultatom 3-1 (25-22, 20-25, 25-19, 25-17). Izabranice Vladimira Medenice su trenutno na devetom mestu sa 10 osvojenih bodova. Idućeg vikenda Srbijanka dočekuje Novi Sad.