NOVI PORAZ METALCA 2015, RADNIČKOM BODOVI U VALJEVU

Rukometašice Metalca 2015 su u 16. kolu Super “B” lige Srbije doživele novi poraz. Ovoga puta je bodove iz Valjeva odneo beogradski Radnički koji je bio bolji 24-21 (16-13). Gošće su u završnici prvog poluvremena obezbedili prednost koju su u nastavku sačuvale pošto su se Valjevke propisno ispromašivale u situacijama kada su mogle da utakmicu učine neizvesnijom.

МЕТ-РАД3

Do 20. minuta utakmice viđena je uglavnom ravnopravna igra da bi se u završnici prvog dela razigrala sjajna Anja Penić za koju odbrana Metalca 2015 jednostavno nije imala rešenje. Tri pogotka levorukog srednjeg beka Beograđanki i po jedan gol Vasićeve i Mandićeve, doneli su Radničkom prednost 15-10 u 25. minutu. Mijailovićeva, Staša Damnjanović i Despotovićeva su uspele da smanje vođstvo Radničkog pred odlazak na odmor.

МЕТ-РАД4

Gošće su na početku drugog poluvremena bile spretnije tako da je na semaforu u 37. minutu stajalo 18-13 za Radnički. Teško su domaće rukometašice izlazile na kraj sa pokretljivom odbranom Beograđanki koje su odlično čuvale nedovoljno spremnu Obrenovićevu tako da je trener Valjevki bio prinuđen da na tu poziciju ubaci mladu Dijanu Bubanju koja je sa dva efektna prodora razdrmala svoju ekipu. Nakon što je Mosurovićeva smanjila na 21-18, Metalac je imao nekoliko prilika da ozbiljnije ugrozi odličnu Mariju Tepšu ali su Pavlovićeva i Mijailovićeva u kontrama promašile tri čiste situacije dok je u ostalim slučajevima Tepša reagovala izvanredno. Zbog povrede skočnog zgloba Bubanja je morala na klupu, u igru se opet vratila Obrenovićeva ali je Radnički u 57. minutu stigao do vođstva 23-19 što je bilo dovoljno za zaslužen trijumf “krstašica”.

МЕТ-РАД5

U sledećem kolu Metalac 2015 gostuje prvoplasiranom Boru.

МЕТ-РАД9

Hala sportova u Valjevu. Gledalaca 100. Sudije Marko Sajić i Branko Milekić (oba iz Beograda). Isključenja Metalac 2015 3, Radnički 9. Sedmerci Metalac 2015 5(5), Radnički 6(5).

METALAC 2015: Obrenović 4, Mosurović 2, Pavlović 3, Mijailović 4, Tripković 1, Staša Damnjanović 2, Despotović 3, Bubanja 2.

RADNIČKI: Emilija Damnjanović 1, Mandić 2, Petronijević 1, Penić 12, Živković 5, Radonjić 2, Vasić 1.