ODRŽAN PETNICA KUP 2022 – PK VALIS DRUGI PO BROJU BODOVA IZA MORNARA, MAŠA CVETKOVIĆ OSVOJILA TRI ZLATNE MEDALJE

Juče je u SRC “Petnica” u organizaciji PK Valis, održan tradicionalni plivački Petnica Kup za 2022. godinu uz učešće 611 takmičara i takmičarki iz 36 klubova iz Srbije i okruženja. Takmičili su se dečaci i devojčice rođeni od 2016. do 2002. godine a najveći broj bodova 987 (računate sve discipline) u ekipnom plasmanu osvojio je beogradski Mornar dok je odmah iza njega valjevski Valis sa 837 bodova. Treći je Obilić iz Beograda sa osvojenih 775 bodova.

Mornar je takođe najbolji i po broju osvojenih medalja sa 50 odličja u muškoj i ženskoj konkurenciji od kojih su 22 zlatne, 16 srebrnih i 12 bronzanih. Valis je zauzeo sedmo mesto sa 46 medalja i to 7 zlatnih, 10 srebrnih i 10 bronzanih u muškoj konkurenciji odnosno, 5 zlatnih, 6 srebrnih i 8 bronzanih u ženskoj konkurenciji.

Najviše zlatnih medalja u PK Valis je osvojila talentovana Maša Cvetković, i to u 100 i 200 metara slobodno i 200 metara mešovito, sve u kategoriji plivačica starih 15 godina. Po dva zlata su uzeli Ognjen Dašković u disciplinama 50 metara delfin i 100 metara slobodno u uzrastu od 17 godina i starije, kao i Vuk Tešanović u 50 i 100 metara delfin za 15-godišnjake. Po jedno najsjajnije odličje osvojile su Anja Radojević u 100 metara leđno (17 godina i starije), Tara Terzić u 100 metara leđno (14 godina), Maša Radojević u 100 metara leđno (12 godina), Nađa Lazarević u 100 metara prsno (17 godina i starije) kao i Relja Stefanović u 50 metara leđno (13 godina)

Ognjen Dašković je osvojio 5 srebrnih medalja, Anja Radojević 4, Nađa Lazarević 2 itd. Što se tiče bronzanih odličja, najviše su uzeli Vuk Tešanović i Ognjen Dašković po 3 itd.

Najviše bodova u pojedinačnoj konkurenciji za devojke osvojila je plivačica Ušća Katarina Ćorović (1.764), druga je Iva Petkovića iz Leskovca (1.751) a treća je Maša Romanić iz Obilića (1.731). Najbolja Valjevka je Maša Cvetković koja je zauzela sedmu poziciju sa 1632 boda. U muškoj konkurenciji najbolji plivač po broju ukupno osvojenih bodova je Đorđe Borojević iz paraćinskog Poseidona (1.689), drugi je Marko Mišić iz beogradskog PK BPK (1.682) dok je treći član Valisa, Ognjen Dašković sa 1.680 bodova.