ORK METALAC OSVOJIO BOD U ČAČKU

ORK Metalac je u utakmici 11. kola Prve lige Zapad gostovao u Čačku gde je igrao nerešeno 26-26 (12-14) protiv domaće Mladosti. Valjevci su, u meču sa puno varnica kako na terenu tako i na tribinama, odigrali hrabro i bez obzira na domaćinsko suđenje i činjenicu da su u završnici bili bez isključenog Marka Ćaćića, imali priliku i da pobede ali je skok šut Milinkovića zaustavila stativa.

Rukomet-Dejan

Domaćin je očekivao laku pobedu protiv izabranika Dragana Ćaćića ali su Valjevci pokazali karakter, veliku borbenost i zasluženo nose bod. Utakmica je bila izjednačena, gosti su golom Mandića u 20. minutu poveli 8-10 ali je Mladost uspela da anulira vođstvo Metalca i da na odmor ode sa dva gola prednosti. U nastavku je viđena velika borba u hali Mladosti u Atenici. Pritisak domaćih navijača na arbitre je urodio plodom u 40. minutu kada je Marko Ćaćić dobio crveni karton kod rezultata 19-19. Tada je malo nedostajalo da se meč ne nastavi jer je trener Metalca, Dragan Ćaćić povukao ekipu u svlačionicu zbog neregularnih uslova za igru i nesportskog navijanja pristalica Mladosti zahtevajući da se tribina isprazni.

Tako je i učinjeno pa je meč nastavljen u nešto mirnijoj atmosferi. Posle serije izjednačenja, Metalac je u 55. minutu efektnim golom Milinkovića poveo 24-25. Minut kasnije Vukosavić izjednačuje na 25-25 a u 57. minutu Mladost ponovo vodi golom Radoševića. U poslednjem minutu Nedeljković postiže gol za novo izjednačenje, Mladost ne uspeva da pogodi i na 22 sekunde pre kraja Metalac osvaja loptu i šansu da pobedi. Nakon tajm-auta trenera Ćaćića, iskusni Dejan Milinković je u poslednjim sekundama utakmice jakim udarcem pogodio stativu, lopta se odbila do Nedeljkovića koji nije uspeo da uputi šut i na kraju je ostalo 26-26.

Ovim kolom je završen prvi deo prvenstva u Prvoj ligi Zapad. Metalcu, međutim, preostaje da odigra dve zaostale utakmice pre zimske pauze. Sledeće subote Valjevci igraju protiv Zlatara u Novoj Varoši a već u nedelju će odmeriti snage sa Jagodinom takođe u gostima.
Sportska hala “Mladost” u Atenici. Sudije Srđan Radeljić (Arilje) i Đorđe Arsić (Kragujevac). Isključenja Mladost 6 minuta, ORK Metalac 8 minuta i diskvalifikacija Ćaćić Marka. Sedmerci Mladost 6 (6), ORK Metalac 1 (1).
MLADOST: Milošević 2, Vukosavić 3, Đurđević 1, Babić 8, Ristović 7, Mlađenović 1, Radošević 4.
ORK METALAC: Antonijević 1, Milinković 6, Trikić 4, Mandić 3, Nedeljković 7, Nešković 1, Ćaćić 4.
Na fotografiji Dejan Milinković u akciji.
UTAKMICA METALCA 2015 I PAZARA 2003 ODLOŽENA ZA 10. DECEMBAR
Rukometašice Metalca 2015 će svoju utakmicu 11. kola Prve lige Zapad protiv Pazara 2003 odigrati u subotu 10. decembra zbog zauzetosti sportske sale u Novom Pazaru ovog vikenda.