ORK METALAC POSUSTAJE U ZAVRŠNICI LIGE, PORAZ U PRIJEPOLJU

ORK Metalac je pretrpeo poraz u 23. kolu Prve lige Zapad u Prijepolju od istoimene ekipe 29-32 (12-13) i tako, tri kola pre kraja prvenstva, dodatno zakomplikovao situaciju na vrhu. Slabim izdanjem na uvek neugodnom gostovanju i četvrtim prvenstvenim neuspehom, Valjevci su izgubili lidersku poziciju na koju je zasela Mačva iz Bogatića, koja doduše ima isti broj bodova kao četa Dragomira Ćaćića ali i bolju gol razliku.

ТРИКИЋ

Branislav Trikić, igrač Metalca u akciji pred golom Prijepolja u utakmici prvog dela prvenstva odigranoj u valjevskoj Hali sportova

Osim u nekoliko uvodnih minuta, domaćin je sve vreme vodio, bio daleko agresivniji i na kraju zasluženo trijumfovao. ORK Metalac jednostavno nije igrao kako zna i ume i u njegovim redovima nije bilo dobrih pojedinaca. Pored toga, Valjevci nisu mogli da računaju na golmana Borka Obradovića koji zbog obaveza na radnom mestu nije mogao da putuje sa ekipom. Nakon nerešenog rezultata 3-3 u 4. minutu, Prijepolje je, predvođeno, odličnim Denisom Hamzićem, napravilo seriju i povelo 10-6 u 17. minutu ali su Milinković, Nedeljković i Marko Ćaćić uspeli da za trenutak, zaustave ofanzivu domaćina i da pred odlazak na odmor skinu deficit na -1.

U nastavku Prijepolje nije ispuštalo vođstvo koje je variralo od 2 do 4 gola u korist domaćina. Valjevci nikako nisu uspevali da se stabilizuju, pravili su dosta grešaka u odbrani, napad je bio daleko od dobrog. Kako se utakmica približavala završnici gost je u nekoliko navrata dolazio na razliku od -2 (22-20, 23-21 i 24-22) i to je bilo sve što je bio spreman da učini. Nije bilo energije i kvaliteta da bi se napravio preokret tako da je Prijepolje podiglo na 29-25 u 57. minutu, odnosno na 30-26 dva minuta kasnije kad je sve praktično bilo završeno.

I pored svega, ORK Metalac još uvek sve drži u svojim rukama. Da bi na kraju prvenstva bio prvi, moraće da ostvari sve pobede u poslednja tri kola, protiv Paraćina i Kruševca na svom terenu i Mačve u gostima. Derbi u Bogatiću će biti utakmica sezone i najveći izazov za Valjevce koji će pokazati da li je ekipa Dragomira Ćaćića sposobna da uspešan drugi deo prvenstva kruniše pobedom i plasmanom u Super “B” ligu.

Dvorana Gimnazije u Prijepolju. Gledalaca 100. Sudije Jovan Barjaktarević i Aleksandar Milenković (oba iz Kragujevca). Isključenja Prijepolje 8, ORK Metalac 2. Sedmerci Prijepolje 1(0), ORK Metalac 6(6).

PRIJEPOLJE: Mrdaković 4, Rajić 6, Matović 1, Denis Hamzić 9, Drobnjak 2, Bajraktarević 6, Ćatić 2, Hajdarević 1, Ješić 1.

ORK METALAC: Stokić 2, Zarin 3, Mandić 4, Nedeljković 7, Nedić 2, Milinković 8, Marko Ćaćić 3.