POBEDA MEGE U VALjEVU ZA KRAJ SEZONE

U poslednjem kolu Super lige Grupe “B”, košarkaši Mege su savladali Metalac u Valjevu rezultatom 90-78 (25-28, 29-14, 24-9, 12-27) potvrdivši ulogu favorita. Valjevci su se borili koliko su mogli ali su na oproštaju od svojih navijača naišli na mnogo boljeg od sebe tako da po prvi put nisu uspeli da zabeleže nijednu pobedu u Super ligi.

MET_MEG2

Jović postiže poene za Megu.

Metalac je veoma dobro otvorio meč iskoristivši, možda pomalo ležeran pristup gostiju u prvoj četvrtini. Domaćin je bio agresivniji u odbrani, preko Šinika i Lukovića je odmah preuzeo inicijativu u poveo 14-9, 18-12 i 23-14. U poslednjih 60 sekundi uvodne deonice Valjevci su imali prednost 26-18 ali su Kazalon i Mušicki omogućili Beograđanima da priđu na minus 3.

MET_MEG1

Igrač Metalca Šinik u prodoru prema košu Mege, desno je centar Beograđana, Rudan.

Mega je potom stegla odbranu dok su u napadu proigrali Usković i Branković tako da su gosti poenima Kovačevića poveli 32-33, odgovorili su Šinik i Šešlija za 35-33. Visoki Rudan ponovo dovodi goste u vođstvo a potom Mega preuzima stvar u svoje ruke i snažnom igrom u odbrani uz brze kontre i polukontre stiže do 40-48, odnosno 40-52 pri kraju ovog perioda igre.

MET_MEG6

Jović pokušava da zaustavi Grušanovića pod košem Mege, situaciju prate Rudan i Luković.

Po tradiciji Valjevci su opet pali u trećoj deonici, stao je napad, nije bilo uspešne realizacije. Na drugoj strani Rudan, Brankovi, Uskoković i Kazalon serijom lakih poena dižu prednost gostiju do 51-78 i već tada otklanjaju svaku dilemu u pogledu konačnog rezultata.

Trener Mege je u poslednjih deset minuta u vatru ubacio mlade snage. Dve trojke Grušanovića i jedan uspešni hitac Durme iza linije 6.75 m su potom probudili navijače domaćeg tima jer je Metalac serijom 18-3 za 2.5 minuta smanjio prednost Beograđana na 71-83 u 36. minutu da bi Durmo i Ivković u završnici skinuli na 78-87.

MET_MEG12

Skok šut plejmejkera Mege, Uskokovića, Šinik je zakasnio da izađe na njega.

Kazalon je u ekipi Mege postigao 21 poen i 5 asistencija, Branković je dodao 18 poena i 9 skokova, Rudan je upisao 11 poena i 9 skokova, Jović je zabeležio 13 poena, Uskoković 10 itd.

Sigurno najstandardniji pojedinac Metalca u Super ligi Marko Šinik je završio duel sa 18 poena, Durmo je postigao 17 poena, Luković je dodao 16 poena i 11 skokova, Bajić i Grušanović po 9 itd.

Sledi detaljna analiza burne sezone Valjevaca zatim pripreme za za novu. Izbor trenera je prioritet a potom i selekcija igrača za novu Metalčevu KLS avanturu. Već tri godine od dolaska novog rukovodstva valjevski prvoligaš ne može da reši pitanje mlađih kategorija od koga zavisi mnogo toga. Ostaje pitanje da li će ovog leta doći do dogovora sa valjevskim školama košarke.