POBEDNIČKA ŠETNJA METALCA NA DORĆOLU

U uvodnom meču 22. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Metalac je stigao do svoje jedanaeste prvenstvene pobede savladavši Dinamik na njegovom terenu rezultatom 98-80 (22-21, 27-23, 30-22, 19-14). Valjevci su sjajnom igrom u drugom poluvremenu kaznili propuste domaćina i ostvarili ubedljiv trijumf prebrinuvši sve brige oko opstanka.

MET_DIN2

Detalj sa utakmice između Metalca i Dinamika jesenas u Valjevu

Prvih dvadeset minuta je obeležila ravnopravna igra i smenjivanje protivnika u vođstvu da bi Metalac u završnici druge deonice zahvaljujući Keniju Daju i Milošu Gruboru uspeo da na odmor ode sa pet poena prednosti. U nastavku su izabranici Srđana Flajsa imali izuzetno šutersko veče dok su u odbrani uspeli da donekle zaustave raspoloženog Nerandžića, bivšeg igrača valjevskog prvoligaša koji je bio među najzapaženijima u ekipi Dinamika u tom delu utakmice. Iako je domaćin u 22. minutu prišao na 55-51, Metalac je trojkama Grubora, Đurana i poenima Daja pet minuta docnije imao solidnu prednost od 73-62 koja je pre poslednje četvrtine bila +12.

Poenima Lešića i Armstronga, Valjevci su u 33. minutu već stigli do vođstva od 85-66 jer su pored sjajne realizacije i dobrog protoka lopte, smišljenim akcijama kažnjavali brojne greške domaćina. Gost nije popuštao do kraja održavajući 15-19 poena prednosti tako da je Flajs mogao da u vatru ubaci mladog Alekseja Obućinu i Kineza Sua.

Četiri igrača Metalca su ostvarili dvocifreni učinak i to Grubor sa 21 poenom (trojke 4 od 8), Daj i Armstrong po 16 poena s tim što je plej Valjevaca imao 11 asistencija pride, Lešić 15 poena i Đuran 12 poena (trojke 4 od 7). Pored njih, Bajić je upisao 7 poena, Popović i Sinovec po 4 poena, Obućina 2 i Janković 1 poen.

Nerandžić i Paunović su kod Dinamika zabeležili po 18 poena, Pen je dodao 10 poena, Ristić 8 itd.

Za razliku od ranijih mečeva, Metalac nije bio tako neprecizan sa linije bacanja (13 od 18) ali je ostvario 63% uspešnosti za dva poena (26 od 41) i izuzetno solidnih 44% za tri (11 od 25). Najzad, Valjevci su imali 22 kolektivne asistencije u odnposu na Dinamikovih 18.

U subotu, u 23. kolu sa početkom u 19 sati gost u Valjevu je jedna od najboljih ekipa u KLS i ABA2 ligaš, Zlatibor iz Čajetine. Eto prilike za lepo košarkaško veče dva stara rivala.