POBEDOM NAD EKIPOM VGSK, VA-014 I DALjE IMA ŠANSE ZA OPSTANAK

Nakon neočekivanog i ubedljivog poraza u Kleku pre dve nedelje, odbojkaši VA-014 su sinoć u utakmici 17. kola Prve lige Srbije, posle više od dva sata velikih uzbuđenja na parketu Hale sportova, pobedili VGSK iz Velikog Gradišta 3-2 (22-25, 25-20, 33-35, 25-19, 15-10) i ponovo došli do vazduha u teškoj borbi za opstanak.

Valjevo-Sport-odbojkaВА-ВГСК12-1

Ponovo se ekipa Đorđa Petrovića poigrala nervima svojih pristalica ali je na kraju bila koncentrisana u završnici taj brejka stigavši do svoje pete prvenstvene pobede koliko ima i Borac iz Paraćina, najveći rival Valjevaca u borbi za opstanak. Paraćinci su, međutim i dalje, za 4 boda ispred VA-014 jer imaju bolji set količnik tako da će ova trka trajati do same završnice prvenstva.

Valjevo-Sport-odbojkaВА-ВГСК12-2

Gosti iz Velikog Gradišta su bolje otvorili utakmicu nametnuvši svoju igru u prvom setu u kome su vodili od samog početka 5-12 i 10-17. VA-014, koji je muku mučio sa problemima u prijemu, nekako je uspeo da smanji prednost gostiju ali nije mogao da spreči gubitak prvog seta. VGSK je u primačima Popoviću i Lukiću imao najubojitije pojedince dok se u ekipi domaćina isticao Slijepčević.

Valjevo-Sport-odbojkaВА-ВГСК12-3

Valjevci su zaigrali bolje u drugom setu. Popravivši blok i prijem, počeli su da ubiraju poene u seriji stigavši do vođstva od 18-13 ali je VGSK pokazao zašto je četvrti na tabeli. Serijom od 1-6 gosti poravnavaju na 19-19. Posle tajmauta, Valjevci uspevaju da uz pomoć neprobojnog bloka osvoje tri poena zaredom napravivši odlučujući korak ka izjednačenju.

Valjevo-Sport-odbojkaВА-ВГСК12-4

U trećem setu je viđena velika drama iako su gosti iz Velikog Gradišta prilično lako stigli do prednosti od 15-21 i očekivali da će bez problema povesti 1-2. Mladi Vulović je, međutim, serijom odličnih servisa uzdrmao inače solidan prijem VGSK smanjivši na 21-22. Od tog momenta počinje obostrano grčevita borba za svaki poen da bi ekipa u plavim dresovima posle mnogo preokreta i 68 poena uspela da zasluženo povede.

Valjevo-Sport-odbojkaВА-ВГСК12-5

Valjevci nisu psihološki pali posle gubitka trećeg seta već su pokazali karakter u četvrtom u kome su poveli od starta zahvaljujući preciznim smečevima Slijepčevića kome su asistirali Rakić i Ćosić. Velika prednost VA-014 koja je u jednom monetu iznosila 13-6 počela je da se topi nakon serije mlakih napada domaćina što je VGSK iskoristio, smanjivši prvo na 16-14 a potom i na 19-18. Domaćin, ipak, nije dozvolio potpuni preokret odigravši sigurno završnicu ovog seta za izjednačenje.

U taj brejku je VA-014 počeo otresito stekavši samopouzdanje vođstvom 5-3 ali su dva smeča domaćina u mrežu i slab prijem omogućili ekipi iz Velikog Gradišta da povede 5-7. Valjevci se dobrim blokom vraćaju da bi se potom razvila ravnopravna igra uz nekoliko uzastopnih izjednačenja 8-8, 9-9 i 10-10. Koncentracija je počela da popušta i kod gostiju, prijem takođe i semafor je pokazivao 12-10 za VA-014. Slijepčević i drugovi nisu propustili da materijalizuju ovu prednost koristeći greške gostiju. Na kraju, uspevaju da osvoje taj brejk i time ostvare pobedu uz dva izuzetno dragocena boda. Na pet kola pre kraja prvenstva VA-014 je i dalje na pretposlednjem mestu sa 12 bodova iza Mladenovca sa 17 osvojenih bodova i Borca iz Paraćina sa 16. Poslednja je ekipa Klek Srbijašume koja ima 8 bodova.

U sledećem kolu VA-014 gostuje u Mladenovcu.