Poraz rukometaša ORK Valjeva u derbiju

U derbiju 6. kola Prve lige Zapad Grupa A, Loznica je u Valjevu savladala ORK Metalac rezultatom 29-28 (17-13) i tako se učvrstila na prvom mesto dok su izabranici Dragomira Ćaćića doživeli drugi prvenstveni poraz. Zaslužen uspeh iskusnih Lozničana koji su znali da sačuvaju prednost stečenu u prvom poluvremenu uprkos uzbuđenjima u poslednjim minutima meča u Hali sportova kada se domaćinu iznenada ukazala prilika da osvoji bod koju oni nisu iskoristili.

Valjevo-Rukomet-Sport-МЕТ-ЛОЗ2-5

Predvođeni odličnim bekom Lekićem i iskusnim krilima Jovanovićem i Obrenovićem, gosti su preuzeli vođstvo od 9. minuta ne ispuštajući ga do kraja utakmice. Dobrom odbranom Loznica je neutralisala šutere Metalca dok je brzim kontranapadima rešetala gol Đerića pa je pred odlazak na odmor imala 4 gola prednosti.

Valjevo-Rukomet-Sport-МЕТ-ЛОЗ2-4

U nastavku je Metalac zaigrao čvršće u odbrani, Đerić je uspeo da zaustavi šuteve Obrenovića i Stefanovića i domaćin je golom Žarkovića smanjio na 15-17 u 34. minutu. Loznica je međutim odbila ofanzivu domaćina i vrlo brzo povratila sigurnost u organizaciji napada dok se na golu zeleno-belih isticao Marjanović. Kada je čuvar mreže Loznice odbranio dva čista “zicera” Trikića i Žarkovića kod vođstva svoga tima od 26-21, desetak minuta pre kraja utakmice, malo ko je očekivao dramatičnu završnicu. Do nje je ipak došlo zahvaljujući borbenosti igrača Metalca, golovima Marka Ćaćića i isključenju na dva minuta gostujućeg Cvijića u 57. minutu kod vođstva Loznice od 29-26.

Valjevo-Rukomet-Sport-МЕТ-ЛОЗ2-3

Domaćin je u naletu preko Ćaćića uspeo da stigne na prag izjednačenja 28-29 i u poslednjih petnaestak sekundi imao priliku za to. Što zbog brzopletosti Valjevaca, što zbog iskustva “namazanih” gostiju, tek izgubljeno je nekoliko bitnih sekundi da bi sudije dosudile slobodni udarac za Metalac na devet metara par sekundi pre kraja. 204 cm visoki Tunižanin u redovima domaćeg tima, Dala Usama je šutirao ali se lopta odbila od živog zida Loznice i pobeda je zasluženo pripala gostima.

Valjevo-Rukomet-Sport-МЕТ-ЛОЗ2-2

Hala sportova. Sudije Predrag Obradović iz Kragujevca i Željko Stamenić iz Aranđelovca. Isključenja ORK Metalac 6 minuta , Loznica 10 minuta. Sedmerci ORK Metalac 1 (1), Loznica 2 (2).

ORK METALAC: Trikić 2, Žarković 6, Milinković 6, Pejić 5, Radosavljević 2 i Ćaćić 7.

LOZNICA: Jovanović 4, Obrenović 4, Lekić 10, Stefanović 4, Cvijić 3, Mitrović 4.

U sledećem kolu ORK Metalac igra u Aranđelovcu protiv drugog tima Šamota 65.

UBEDLjIVA POBEDA DEVOJAKA METALCA 2015 U LOZNICI

Rukometašice Metalca 2015 su sigurnom igrom nadigrale ORK Loznicu u Loznici odnevši ubedljivu pobedu od 33-20 (18-10) u 6. kolu Prve lige Grupa A za devojke. Gošće su bile daleko superiornije tako da su brzo stekle veliku prednost pa je trener Novokmet u poslednjih petnaestak minuta ponovo dao priliku igračicama sa klupe. Ovom pobedom Valjevke su na prvom mestu i jedina su ekipa bez poraza.

Dvorana Lagator. Sudije Srđan Radeljić iz Arilja i Đorđe Arsić iz Ivanjice. Isključenja ORK Loznica 2 minuta, Metalac 2015 8 minuta. Sedmerci ORK Loznica 5 (5), Metalac 2015 4(4).

ORK LOZNICA: H. Petrić 4, Kuljanin 1, Simić 9, Vasić 1, E. Petrić 3, Katić 1, Tomić 1.

METALAC 2015: Obrenović 5, Mosurović 7, Pavlović 6, Mijailović 5, N.Tripković 2, Stefanović 1, S. Damnjanović 3, Despotović 4.

U sledećem kolu Metalac 2015 dočekuje ekipu Loznice grad.