PORAZ VALJEVA POSLE PREOKRETA U POSLEDNJEM KOLU PRVE LIGE SRBIJE

Utakmicom između Valjeva i AS Batajnice spuštena je zavesa na prvenstvo Prve lige Srbije u sezoni 2023-24. U uzbudljivom meču sa velikim preokretom slavile su gošće iz Batajnice rezultatom 3-2 (20-25, 16-25, 25-19, 25-23, 15-9) u koji je stala cela sezona u kojoj su odbojkašice Valjeva igrale promenljivo uz puno oscilacija i neočekivanih rezultata. Ipak, Valjevke su na kraju završile prvenstvo na 7. mestu sa 11 pobeda i isto toliko poraza uz set količnik 42-42 i 33 osvojena boda.

ВА-БАТ1

Domaće odbojkašice su dobrom igrom povele 2-0 protiv bivšeg “superligaša”. Predvođene Matićevom i Čelićevom, uz dobar blok i prijem, domaće su lako dolazile do prednosti koju su bez problema održavale do kraja. Posebno su lako osvojili drugi set u kome su sve vreme vodile 11-5, 13-7, 17-10 i 20-12.

ВА-БАТ4

Da su Valjevke nepredvidive, pokazao je treći set u kome se cela igra domaćih prosto raspala. More grešaka u prijemu, slaba organizacija napada i nedostatak energije na mreži obeležili su igru Valjeva tako da su gošće iz jedne pasivne pozicije dobile samopouzdanje i gradeći prednost 1-4, 5-8, 7-14, 9-18, 12-22 lako osvojile ovaj set posle koga su izašle kao preporođene.

ВА-БАТ2

Valjevo je pokušao da se vrati u četvrtom setu, stigao je do izjednačenja 23-23 ali je bilo vidljivo da nije bilo energije i snage za pobedu. U taj-brejku su Batajničanke bile sigurnije i konkretnije krunisavši veliki preokret zasluženom pobedom.

ВА-БАТ10

POBEDE SRBIJANKE I VA-014

Odbojkašice Srbijanke su u 21. kolu Druge lige “Centar” porazile kragujevački Radnički 3-2 (25-20, 22-25, 25-20, 16-25, 15-10). U poslednjem kolu igraju protiv Šumadije u Aranđelovcu.

Za VA-014 je završeno prvenstvo Druge lige “Centar”. Ekipa Vojina Kneževića je u poslednjem kolu pobedila Crnjanski 3-1 i na kraju je zauzela 6. mesto.