POSLE NOVOG PORAZA, BUDUĆNOST KRUŠIK JEDNOM NOGOM U ZONI

Posle jučerašnjeg neuspeha na svom terenu protiv požarevačkog Mladog radnika i minimalnog poraza 0-1 (0-0) u 32. kolu Srpske lige Zapad, Budućnost Krušik je jednom nogom u zoni. Da li će se ostvariti najcrnji scenario po valjevskog srpskoligaša zavisi od toga šta će ekipa Srđana Jovanovića uraditi u poslednja dva kola, protiv Slobode u Užicu i Sloge 33 iz Petrovca na Mlavi u Valjevu. Naravno, bitna je i odluka Takmičarske komisije Zapada u vezi neodigrane utakmice u Kragujevcu sa Sušicom.

Sport Valjevo

Izuzetno loša igra i nemoć oslabljenih Valjevaca ne daju mnogo nade u završnici prvenstva jer je za opstanak potrebno 50 bodova a Budućnost Krušik ima 44 i utakmicu manje. Domaćin je ponovo pružio očajnu i rastrganu igru sa mnogo grešaka i nesposobnosti da kreira pravu fudbalsku priliku u meču u kome je doživeo četvrti uzastopni poraz. Duel dve ugrožene ekipe doneo je slab fudbal, bez pravih šansi, posebno u prvih 45 minuta. Valjevci su nešto konkretnije pokušavali preko veterana Paunovića u samom početku a Mladi radnik je mogao više da učini kad je Stojanović šutirao pored gola Milinkovića.

U uvodnim minutima nastavka beležimo šut Sofronića pored gola Draškovića i to je bilo sve što je domaćin uradio. Kako je utakmica odmicala, Mladi radnik je preuzimao inicijativu i sve više ugrožavao gol mladog Milinkovića. Domaćin je imao velikih poteškoća sa visokim presingom Požarevljana tako da je bivši igrač Budućnost Krušika, Dželebdžić u 61. i 70. minutu imao lepe prilike i oba puta je šutirao preko prečke. Milinković je u 80. i 86. minutu zaustavio udarce Šehapija iz blizine ali je napravio veliku grešku u 89. minutu nakon koje je Marković poslao loptu u mrežu a Valjevce, najverovatnije, u Kolubarsko-mačvansku zonu!