“ŠABAC ELIKSIR” POBEDIO “VALIS VEGU” I ZAJEDNO SA “ORTIĐOM” PLASIRAO SE U SLEDEĆU FAZU LEN EVROKUPA

U poslednjem kolu kvalifikacione Grupe “A” LEN Evrokupa u Šapcu, vaterpolisti “Valis Vege” doživeli su visok poraz od domaćina 5-14 (1-2, 0-2, 3-4, 1-6), koji je na kraju osvojio prvo mesto i zajedno sa italijanskom “Ortiđom” obezbedio učešće u daljem takmičenju.

RADANOVIĆ

Aleksandar Radanović pred golom Ortiđe

I pored visokog poraza, ekipa Miloša Sakovića pružila je jak otpor odličnoj ekipi Šapca i parirala joj skoro tri četvrtine. Nije bilo lako suprotstaviti se odbrani koju igra sastav Nemanje Ličanina, ali je “Valis Vega” pogotkom Kasuma sa peterca poveo i veći deo prvog kvartala odolevao snažnom domaćinu. U završnici ovog dela igre su Barać i Toholj našli put do mreže Tomića obezbedivši vođstvo favoritu.

ŠABAC

Ekipa Šabac Eliksira na jednom tajmautu

Obostrano snažne odbrane su obeležile veći deo druge četvrtine. Umorni od izuzetno teških mečeva tokom četiri poslednja dana, Valjevci su popustili u poslednjim minutima tako da su najbolji strelac Šapca na ovom turniru, Stojanović i Krug, doneli svom timu tri gola prednosti posle akcija sa igračem više u bazenu.

ROGAČ1

Levoruki šuter Valisa, Dragoljub Rogač traži prostor za udarac

Na startu trećeg kvartala Kovačević smanjuje prednost Šapca na 2-4. Ipak, kvalitet domaćina dolazi do izražaja i serijom od 3-0 (Korać, Barać, Mačić) Šabac dolazi do ozbiljnije rezultatske prednosti od 7-2. Borovičanin i Brkić za trenutak zaustavljaju ofanzivu Šapca savladavši Živojinovića za 4-7. Na 35 sekundi pre kraja, levoruki Novaković precizno pogađa mrežu Veljka Tomića za prednost domaćina od 8-4.

Valis1

Vaterpolisti Valisa pred početak utakmice protiv Ortiđe

Poslednjih osam minuta su u potpunosti pripali Šapcu koji je iskoristio pad u igri “Valis Vege” i osigurao visoku pobedu golovima Mačića, Maraša, Koraća, Kruga i Novakovića dok je jedini pogodak u ovom delu igre za “Valis Vegu” postigao Baucalo.

IMG_0604copy_FB

Kapiten Šapca, Mihajlo Repanović u akciji

Bazen u Šapcu. Gledalaca 300. Sudije Hristos Kurtidis (Grčka) i Radoslav Korižna (Poljska). Prekršaji Šabac 11, Valis 8. Isključenja Šabac 1. Peterci Šabac 1 (1), Valis 3 (1).

ŠABAC ELIKSIR: Živojinović, Maraš 1, Novaković 2, Repanović, Toholj 1, Krug 3, Barać 2, Petar Stanić, Mačić 2, Dragović, Stojanović 1, Korać 2, Gavrilović. Trener Nemanja Ličanin.

VALIS VEGA: Mitrović, Đorđe Stanić, Baucalo 1, Borovičanin 1, Stepanović, Vlahović, Kasum 1, Krstić, Kovačević 1, Nikolov, Brkić 1, Tomić. Trener Miloš Saković.

Konačan plasman: 1. Šabac Eliksir, 2. Ortiđa, 3. Noazi Le Sek, 4. Valis Vega, 5. Dinamo Bukurešt.

Valis se sada okreće Super ligi Srbije, jer iduće nedelje u Petnicu dolazi Nais iz Niša.