SREMICE ODNELE BODOVE IZ VALJEVA

Rukometašice Metalca 2015 su u 2. kolu Super “B” lige Srbije doživele svoj prvi poraz u novom rangu takmičenja pošto su na svom terenu savladane od Srema iz Sremske Mitrovice rezultatom 25-30 (12-14). Iako je domaći tim odlično otvorio utakmicu i do sredine prvog poluvremena imao visoku prednost, kasnije je izgubio inicijativu dok su veoma dobre gošće bile sve bolje kako je vreme odmicalo i na kraju su zasluženo stigle do pobede.
MET-SREM3

Jelica Mijailović postiže pogodak za Metalac 2015 iz teške situacije i pored čvrstog zagrljaja Marije Mitrić dok akciju prate Marina Srdanović (levo) i Anja Klenkovski

Početak meča nije nagoveštavao veliki preokret jer je Metalac 2015 bio odličan u uvodnoj fazi, srčan i pokretljiv u odbrani i strpljiv u napadu pa je semafor pokazivao 6-1 u 10., 7-2 u 12., odnosno 8-4 u 14. minutu. Cvetkovićeva je bila nesavladiva na golu Valjevki a Obrenovićeva, Staša Damnjanović i Mijailovićeva su pogađale kad je bilo najpotrebnije. Sve je bilo kako se samo poželeti može. Čini se da je isključenje Mosurovićeve u 17. minutu uticalo na pad u igri Metalca 2105 jer, iako ne efikasna kao i obično, ona je držala konce igre u rukama i bila uobičajeno produktivna kao asistent. Posle par prekršaja na Obrenovićevoj koje nisu bile sankcionisane, probudile su se Bulatovićeva, Radulovićeva i Klenkovska i serijom od 5-0 od prednosti domaćih 9-6 (17. minut) stižu do svog vođstva 9-11 (24. minut), odnosno 10-13 u 29. minutu. Srem je stekao neophodnu sigurnost a zahvaljujući iskustvu i čvrstoj odbrani preuzeo potpunu kontrolu igre i rezultata.
MET-SREM4

Marija Mitrić vara Mirjanu Obrenović i postiže gol za ekipu Srema

U nastavku su Obrenovićeva i Mosurovićeva bile odlično čuvane ali je odgovornost preuzela hrabra Despotovićeva koja je i dalje držala ekipu Dušana Novokmeta u igri. Desno krilo Valjevki je ulazima i golovima poremetilo odbranu Srema, u 36. minutu je rezultat bio 16-17 a dva minuta docnije 17-18. Što zbog kratke klupe, što zbog prevelike želje da se vođstvo gošći što pre anulira, ili zbog neoprostivih grešaka u građenju napada, tek Valjevke nisu uspele da iskoriste nekoliko šansi i stignu do izjednačenja. Sremice su bile veoma pokretljive, Klenkovska i Bulatovićeva su bile precizne, arbitri su im bez potrebe nekoliko puta oprostile prekoračenje vremena u ofanzivi pa je na semaforu stajalo 18-21 (43. minut), odnosno 19-24 (45. minut). Domaći tim je pokušavao da se vrati, ali bez pravih kontranapada, uz preveliki broj grešaka i poklonjenih lopti, publika je praktično bila lišena prilike da vidi uzbudljivu završnicu. Gošće su bez problema privele utakmicu kraju i zasluženo slavile.
MET-SREM13

Mirjana Obrenović traži poziciju za skok šut pred Anje Klenkovski (levo) i Nikoline Bulatović

U sledećem kolu, iduće subote Metalac 2015 igra u gostima protiv ORK Beograda.
MET-SREM1

Dunja Despotović efektno pogađa mrežu golmana Srema, Vasiljevićeve

Hala sportova u Valjevu. Gledalac 200. Sudije Lana Zrnić i Sofija Petrović (obe iz Beograda). Isključenja Metalac 2015 6 minuta, Srem 10 minuta. Sedmerci Metalac 2015 -, Srem 3 (2).
METALAC 2015: Obrenović 7, Mosurović 2, J. Mijailović 7, Staša Damnjanović 2, Despotović 7.
SREM: Šerfezi 3, Mitrić 2, Đukičin 5, Radulović 6, A. Mijailović 3, Klenkovski 4, Bulatović 7.
ODLOŽENA UTAKMICA IZMEĐU METALCA I MOKRE GORE
Jutros je u prostorije ORK Metalac stiglo pismo RK Mokra Gora iz Zubinog Potoka u kome protivnik Valjevaca u 1. kolu Prve lige Zapad moli da se utakmica, koja je trebalo da odigra danas u 16.45, odloži zbog trenutne situacije na Kosovu i Metohiji. Prelazi Jarinje i Brnjak su zatvoreni zbog pucnjave u selu Banjska, opština Zvečan. Utakmica se odlaže a o terminu će se predstavnici dva kluba dogovoriti naknadno. Prelazi su zatvoreni pa autobus sa igračima i rukovodstvom Mokre Gore nije mogao da dođe u Valjevo.