TRIJUMF VALJEVA NA PREMIJERI PRVE LIGE SRBIJE

Odbojkašice Valjeva su pobedom započele novo prvenstvo u Prvoj ligi Srbije savladavši kao domaćin Student iz Niša 3-1 (25-15, 25-21, 22-25, 25-12). Ekipa Rajka Stojanovića, u kojoj iz prošlosezonskog sastava igraju nekoliko igračica, potvrdila je ulogu favorita i na kraju je zasluženo slavila mada je imala određene padove u igri. Gošće su ispoljile veliku borbenost, za njih nije bilo izgubljene lopte, uspele su da Valjevkama oduzmu jedan set ali je kvalitet domaćeg tima presudio.

VA-STUD4-1

Poletne igračice Studenta su počele ambiciozno i na početku uvodnog seta su uspevale da preko odlične Georgijeve drže minimalno vođstvo (4-5). Kada su Matićeva i Čelićeva sjajnim blokom postavile rampu, Valjevke su krenule u ofanzivu koju su Rodićeva, Đukanovićeva i Ćirićeva efikasnom igrom na mreži pretvarale u poene za prednost 10-5. Nakon dobre serije servisa domaćih na semaforu je već stajalo 16-10, Čelićeva je svojim poenima podigla na 19-13 a Matićeva i Ćirićeva su neprobojnim blokom povisile na 22-15 kada je bilo jasno da će Valjevu pripasti prvi set.

VA-STUD4

Domaći tim je otvorio drugi set silovito, talentovana Ćirićeva je bila nepogrešiva u napadu za vođstvo Valjeva od 7-2. Nišlijke su posle minuta odmora zaigrale mnogo bolje, poboljšale su prijem i velikom borbenošću su naterale domaće da se dobro preznoje za svaki poen. Georgijevoj se pridružila N.Nikolić i razlika je smanjena na 12-10. Valjevke su ponovo ojačale blok, Čelićeva, Ćirićeva i Rodićeva su pogađale kad je trebalo za 21-15. Gošće uspevaju da smanje na 23-18 i preko Georgijeve priđu na 24-21 ali nisu mogle više od toga i Valjevke su stigle do lepe prednosti od 2-0.

VA-STUD6

Student je bio bolji na početku trećeg seta, poveo je 0-3 i 1-4. Stojanovićeve devojke se vraćaju za 4-4 a potom zahvaljujući bloku i poenima Rodićeve i Đenićeve imaju minimalnu prednost 10-9. Blok Matićeve i Čelićeve omogućuje Valjevu da povedu 13-11 a potom i 17-14 kada su svi očekivali da će domaće odbojkašice mirno privesti set kraju i slaviti maksimalnim rezultatom. To se nije desilo pošto je Student zaigrao kao preporođen i vrlo brzo na semaforu je stajalo 18-18. N.Nikolić je ušla u fantastičnu seriju, Nišlijke vode 20-23, ljubomorno čuvaju prednost kažnjavajući brojne greške u igri domaćih i na svoju veliku radost uzimaju treći set.

VA-STUD2

Stojanović je očitao bukvicu svojim devojkama na odmoru i to je dalo rezultat jer su Valjevke odgovorile svojom igrom, Đukanovićeva, Rodićeva i Čelićeva su postavile stvari na svoje mesto i ubedljivo dobile četvrti set.

U sledećem kolu Valjevo igra protiv Beograda u gostima.

POBEDA SRBIJANKE I PORAZ VA-014

Ovog vikenda je počelo prvenstvo u Drugim ligama za odbojkašice i odbojkaše.

Srbijanka je igrala u gostima protiv druge ekipe Uba i slavila 3-1 (25-15, 17-25, 25-17, 25-18). Iako bez Jelene Mitrović, Julije i Tijane Simeunović, Srbijanka je ostvarila pobedu. Prvi set su učenice Mila Rkaića bez problema osvojile. U drugom setu su Valjevke imale prednost 11-7 ali su u završnici ispustile vođstvo što je domaći sastav iskoristio i izjednačio. Gošće su zaigrale daleko ozbiljnije i na kraju su osvojile važne bodove na početku puta ka prvom mestu i povratku u Prvu ligu Srbije.

Najzapaženije igračice Srbijanke bile su Popadićeva, Petrovićeva i Blagojevićeva. Na utakmici je debitovala je Neda Nenadović 2009. godište, pionirka Srbijanke i reprezentacije Srbije, Nađa Srećković 2008. godište, izvanredni korektor Srbijanke i Neda Sandić, tehničar. U sledećem kolu Srbijanka igra u Valjevu u subotu u 17sati protiv ekipe Crnjanskog iz Beograda.

VA-014 je igrao protiv favorita Loznice u gostima i doživeo poraz 0-3 (15-25, 18-25 i 17-25). Rezultat je očekivan jer je domaćin jedan od najvećih kandidata za prvo mesto a povrh toga, Valjevci nisu mogli da računaju na pozajmljene igrače iz Kragujevca i Topole kao i dvojicu iskusnijih odbojkaša koji nisu registrovani. Uz to, nije igrao još jedna igrač zbog stomačnih tegoba. U sledećem kolu ekipa Vojina Kneževića dočekuje Rudar iz Kostolca.