RADNIČKI BOLJI OD RAĐEVCA, RIBNICA PONOVO NA ČELU TABELE

Narandžasto-plavi su preboleli poraz i krađu u Divcima ostvarivši na svom terenu pobedu protiv Rađevca iz Krupnja 2-0 (2-0) u 9. kolu Kolubarsko-mačvanske zone. Zaslužen uspeh Radničkog koji je bio bolji rival i na kraju zasluženo odneo sva tri boda.

RAD-RAĐ8

Navijači na Petom puku su se već u 1. minutu radovali vođstvu svojih ljubimaca nakon pogotka Ilije Milanovića. Živanović je ubacio loptu sa desne strane, Rašević je bio u šesnaestercu gostiju i odmah je tukao. Čuvar mreže Rađevca, Manojlović je kratko odbio loptu ali samo do Milanovića koji je lako pogodio mrežu za vođstvo Radničkog. U prvih 45 minuta je odbrana domaćina lako zaustavljala sve napade ekipe iz Krupnja dok su Živanović, Rašević i Ristović držali sredinu terena. U 41. minutu je Rašević imao lepu priliku, šutirao je sa leve strane ciljajući dalji ugao gola gostiju, međutim nije bio precizan i lopta je prošla kraj stative. U poslednjim trenucima prvog dela je Živanić uspeo da se iskobelja svojim čuvarima na levoj strani a onda je uposlio veterana Ristović koji je bez oklevanja šutirao i pogodio za 2-0.

RAD-RAĐ5

Gost je zaigrao ofanzivnije u nastavku i u 68. minutu je prvi put ozbiljnije ugrozio Rankovića kada je iskusni Ilić tukao preko gola. U 73. minutu je Pavle Marjanović uputio efektan udarac glavom nakon centaršuta sa leve strane, golman Radničkog je bio na mestu. Radnički je iz kontranapada Živanovića mogao da postigne i treći pogodak ali se Milanović spetljao pred samim golom gostiju. U 78. minutu je Pavle Marjanović tukao sa leve strane i ponovo je bio neprecizan. Mladi Lukić je za malo zakasnio posle centaršuta Vasića sa leve strane i nije uspeo da dobro zahvati loptu iako je bio praktično sam ispred Manojlovića. Golman Rađevca je u 81. minutu sjajnom paradom zaustavio jedan lepo izveden drop-kik Marka Živanovića izbacivši loptu u korner. Inače, umesto Vladice Petrovića koji je zaradio isključenje u Divcima prošlog vikenda, na klupi Radničkog je sedeo Zoran Pantelić.

RAD-RAĐ2

Narandžasto-plavi su trenutno treći na tabeli sa 14 bodova, lider je ekipa Ribnice koja je u derbiju savladala Mačvu 1929 iz Bogatića sa 4-3. U sledećem kolu Radnički putuje u Lešnicu gde ga očekuje domaći Borac.