UBEDLJIVA POBEDA DEVOJAKA METALCA 2015 NA PRVENSTVENOJ PREMIJERI

Rukometašice Metalca 2015 su izvojevale visoku pobedu u 1. kolu Prve lige Zapad porazivši u Valjevu drugi tim Radničkog iz Kragujevca rezultatom 33-15 (14-11). Učenice Dušana Novokmeta su bile daleko kvalitetnije od Kragujevčanki izvojevavši ubedljiv trijumf na otvaranju sezone.

MET-KG1

Predvođene iskusnom četvorkom Obrenović-Pavlović-Mosurović-Mijailović, Valjevke su dominirale u prvih dvadesetak minuta obezbedivši veliku prednost od 14-6 u 19. minutu. Posebno je bila raspoložena Obrenovićeva koja je osim pogodaka nakon svojih ubojitih skok šuteva, u par navrata pogađala mrežu gošći sa svoje polovine kaznivši sporu promenu i zakasnelo vraćanje golmana gošći Ane Pidro na svoj gol. U završnici prvog poluvremena Radnički je promenio odbranu, zaigravši flastera na Obrenovićevoj i Mosurovićevoj što je dalo rezultat pa su gošće serijom od 5-0 prišle na tri gola zaostatka pred odlazak u svlačionicu.

MET-KG2

Od ove najave da bi meč možda mogao da bude neizvesniji u nastavku, međutim, nije bilo ništa pošto su mlade igračice Radničkog prosto stale u drugom poluvremenu što je Metalac iskoristio i izborio ubedljivu pobedu. Visoko vođstvo Metalca je ponovo bila sjajna prilika da u vatru budu ubačene talentovane devojčice iz klupske škole rukometa koje su pokazale zavidan potencijal i talenat i znatno doprinele pobedi sa velikom razlikom. Na kraju, za najbolju igračicu utakmice proglašena je pivot Metalca, Jelica Mijailović.

MET-KG3

U sledećem kolu Valjevke putuju u Kraljevo u goste domaćem Metalcu.

MET-KG4

Hala sportova. Sudije Aleksandra Trišić i Uroš Mandić (oboje iz Lozovika). Isključenja Metalac 2015 8 minuta, Radnički 2 8 minuta. Sedmerci Metalac 2015 5 (3), Radnički 2 6 (0).

MET-KG5

METALAC 2015: Obrenović 8, Mosurović 4, Pavlović 8, Mijailović 6, Tripković, Bubanja 1, Radojičić, Rašević, Marić, Savić, N.Damnjanović 1, Jovančić 2, Despotović 3, Rasulić, Milovanović, Tripković.

MET-KG6

RADNIČKI 2: Portić, Vučićević 5, Rakonjac, N. Grba, Đorđević 3, Dugić, Ristivojević, Pidro, Selijoski 2, M. Grba, Lešnjak, Ilić, Milenić, Bogdanović, Vasović 1, Rašković 4.

ORK METALAC OTVARA SEZONU 5. OKTOBRA PROTIV ŽUPE 54 U VALJEVU

Rukometaši Metalca će svoju utakmicu 1. kola Prve lige Zapad. protiv Župe 54 iz Aleksandrovca, odigrati u sredu 5. oktobra u Valjevu.