USPEH BUDUĆNOST KRUŠIKA -LOZNICA PORAŽENA NA PEĆINI

Fudbaleri Budućnost Krušika su u 22. kolu Srpske lige Zapad na svom terenu savladali bivšeg prvoligaša Loznicu 1-0 (0-0) i trećom pobedom u poslednja četiri kola trenutno su sami na 6. poziciji na tabeli mirno očekujući gostovanje u Tutinu sledećeg vikenda. Sa rovitim Starčevićem i Panićem i bez “požutelog” Aleksića, Valjevci si su velikom borbenošću i požrtvovanjem drugi put ove sezone bacili na pleća komšije.

БК-ЛОЗ5

Prvih 45 minuta nije donelo mnogo toga zanimljivog na stadionu na Pećini. Domaći tim je imao dve prilike od kojih je ona Nemanje Panića. u 40. minutu bila daleko izglednija. Naime, plavokosi napadač Valjevaca je odlično izdržao duel sa visokim štoperom Loznice Ćukovićem, ušao u šesnaesterac gostiju i oštro tukao iskosa sa leve strane iz teške pozicije. Golman zeleno-belih Antonić je uspeo da vrhovima prstiju dodirne loptu koja je prošla “tik” pored stative u korner. Inače, isti igrač je glavom u 12. minutu posle centaršuta sa leve strane prebacio gol gostiju.

БК-ЛОЗ1

U nastavku su mladići Koste Markovića preuzeli inicijativu opsedajući gol Antonića a nagrada za veliku ofanzivu, upornost i borbenost igrača u crvenim dresovima je stigla u 68. minutu. Starčeviće je odlično proigrao Pavla Stojanovića, ovaj je ispred sebe imao Ćukovića i Antonića ali je 23. godišnji napadač Budućnost Krušika sjajno reagovao i levom nogom vešto poslao loptu u nebranjeni deo mreže gola Loznice. Nisu stali domaći fudbaleri posle ovog gola, u 74. minutu je Jakovljević odlično centrirao sa leve strane, Starčević je u kaznenom prostoru gostiju naleteo i glavom tukao pored stative. Pokušavala je Loznica da izjednači, bila je primetna nervoza u njihovim redovima ali je odbrana Valjevaca, na čelu sa Petrovićem i Đermanovićem bila vrlo sigurna. U završnici je Milinković lepom intervencijom zaustavio udarac glavom svog bivšeg saigrača Tripkovića posle centaršuta sa desne strane.

БК-ЛОЗ2

Na kraju zaslužen trijumf ekipe trenera Koste Markovića koji je svojim momcima posle tri neuspeha na startu prolećne sezone, vratio veru u sebe i u svoje kvalitete. U idućem kolu Valjevce očekuje gostovanje neugodnom Tutinu.

БК-ЛОЗ4

Stadion: „Park Pećina“, Gledalaca: 200, Sudija: Milica Milovanović (Kragujevac). Žuti kartoni: Ćuković, Janjušević, Šutić (Loznica)

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Ivanović, Ranisavljević, Đermanović, Jakovljević, Nemanja Panić (od 82. Blažić), P.Stojanović (od 84. Nešković), Starčević (od 90. O. Milovanović), Đurić (od 46. I. Milovanović), Ašković (od 46. Radičević ), Petar Petrović.

LOZNICA: Antonić, Ćuković, Bošković (od 71, B. Pecarski), Brajić, Nikola Pantić (od 51. Ćirić), Komarčević, Janjušević (od 81. Brkić), Šutić, D. Pecarski, Tripković, Igor Petrović.