Devojke Metalca 2015 dobile derbi protiv Loznice grada

Rukometašice Metalca 2015 su večeras, posle vrlo dobre igre, savladale ekipu Loznica grada rezultatom 28-24 (15-15) u derbiju 7. kola Prve lige Zapad Grupa A.

Valjevo-sport-rukomet-zene-МЕТ-ЛГ2-4
Odlična rukometna predstava u kojoj je podmlađen sastav Metalca 2015, oslabljen neigranjem kapitena i najbolje igračice Marte Mosurović, uspeo da baci na pleća iskusne gošće nakon izvanredno odigrane završnice. Sudar dve najbolje ekipe Grupe A doneo je puno uzbuđenja i neizvesnosti u kome su se oba protivnika smenjivala u vođstvu da bi Valjevke sjajnom odbranom u finišu slomile otpor Lozničanki. Početnu ofanzivu ambiciozne gostujuće ekipe i njihovo vođstvo od 2-4 u 6. minutu, Metalac 2015 je uspeo da zaustavi i da u 19. minutu povede 10-8 a onda serijom Obrenovićeve, Pavlovićeve i mlade Staše Damnjanović stekne prednost od 13-10 u 22. minutu. Iskusne igračice u zelenim dresovima se nisu dale zbuniti i golovima Matićeve, Nikolićeve kao i bivših članica Metalca, Živanovićeve i Andrićeve, brzim napadima povele 13-14 da bi se u svlačionicu otišlo sa rezultatskim egalom.

Valjevo-sport-rukomet-zene-МЕТ-ЛГ2-1

Gošće su zaigrale flastera na Obrenovićevoj u početnim minutima nastavka, što je malo poremetilo ekipu Dušana Novokmeta. Lozničanke uspevaju da dođu do prednosti od 17-19 u 35. minutu posle dobrih napadačkih rolni Vučetićeve i Nikolićeve. Visoka Obrenovićeva je potom sa dva projektila našla način da nadmudri svoje čuvare i da uz pomoć Mijailovićeve ponovo dovede Metalac u vođstvo 20-19 u 42. minutu. Dobrom odbranom i brzim kontranapadima, gošće su opet napravila preokret stekavši prednost od 20-22 u 45. minutu golovima Tijane Kaitović, Milice Živanović i Nine Nikolić Bio je to nagoveštaj mogućeg trijumfa Lozničanki u Valjevu posebno kada je Đurđina Vučetić povisila na 21-23 u 47. minutu.

Valjevo-sport-rukomet-zene-МЕТ-ЛГ2-2

Tada je ekipa Metalca pokazala sjajan karakter i izuzetnom odbranom, kojom je komandovala nesavladiva Nevena Tripković, postavila rampu pred svojim golom dok su napadu Valjevke počele da rešetaju mrežu Emilije Đokić. Pavlovićeva, Mijailovićeva, Despotovićeva, Đurđevićeva i naročito mlada Staša Damnjanović, koja je perfektno zamenila Mosurovićevu, nalazile su puteve ka mreži Loznice grada. Serijom od 6-0, Metalac je u 57. minutu već imao pobednički kapital nakon vođstva od 27-23. Uvukla se nervoza u redove gostujuće ekipe čije igračice su posle odličnih odbrana Tripkovićeve sve više grešile i na kraju bile zasluženo poražene.

Valjevo-sport-rukomet-zene-МЕТ-ЛГ2-3

Hala sportova. Sudije Jovan Barjaktarević i Aleksandar Milenković iz Kragujevca. Isključenja Metalac 2015 12 minuta, Loznica grad 14 minuta. Sedmerci Metalac 2015 3 (3), Loznica grad 4 (2).

Valjevo-sport-rukomet-zene-МЕТ-ЛГ2-5

METALAC 2015: Obrenović 8, Pavlović 8, Mijailović 3, S. Damnjanović 3, Despotović 4, Đurđević 2.
LOZNICA GRAD: Kaitović 5, Matić 2, Živanović 4, Vučetić 6, Nikolić 6, Andrić 1.

Metalac 2015 je trenutno prvi na tabeli sa pet pobeda iz pet utakmica a u sledećem kolu dočekuje ekipu Sedmerca iz Prijepolja.

ORK METALAC PORAŽEN U ARANĐELOVCU

Rukometaši ORK Metalac su u 7. kolu Prve lige Zapad Grupa A pretrpeli poraz u Aranđelovcu od druge ekipe Šamota 65 27-31 (15-15). Ekipa trenera Dragomira Ćaćića u sledećem kolu u Valjevu igra protiv Pobednika iz Prijepolja.