Ubedljiva pobeda Metalca protiv Slodesa

Košarkaši Metalca su, posle dva poraza, zabeležili pobedu savladavši sinoć u Hali sportova beogradski Slodes rezultatom 93-71 (29-22, 29-18, 20-14, 15-17) u okviru 9. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Valjevci suod početka pokazali da je kvalitet na njihovoj strani, kombinacijom agresivne odbrane i brzih kontranapada su lomili protivnika i praktično rešili pitanje pobednika već u prvih 20 minuta.

Valjevo-sport-МЕТ-СЛОД10-2

Izuzetno raspoloženi Aranitović i Mijajlović su nosili igru Metalca kada su Valjevci snažnom odbranom terali spoljne igrače Slodesa na greške nakon kojih su sledili laki poena za domaćina. Već u 9. minutu semafor je pokazivao 28-18 da bi gosti uspeli da smanje na 31-26 na startu druge četvrtine. Metalac ipak nije dozvolio gostima da se razmahnu, Veljković je ovoga puta dobijao više upotrebljivih lopti od svojih saigrača tako da su poeni 217 cm visokog centra Valjevaca ponovo podigli razliku na semaforu koja je u 15. minutu iznosila 45-28. Mijajlović je sjajno distribuirao igru, Aranitović je atraktivnim zakucavanjima dizao publiku na noge dok je Veljković u reketu punio koš Slodesa. Za sve ovo vreme Metalac je konstantno držao visok nivo agresivne odbrane za koju gosti nisu imali leka osim preciznog trojkaša Karadžića.

Valjevo-sport-МЕТ-СЛОД10-5

Razigrao se i borbeni Žižić koji je bio veoma zapažen u odbrani, tako da je Metalac u 25. minutu imao najveću prednost na utakmici 70-42. Slodes je trojkama levorukog Karadžića na momente pokušavao da zaustavi ofanzivu domaćina ali on nije imao mnogo pomoći od svojih drugara. Trener Metalca Ratkovica je u poslednjem kvartalu na parket poslao mlade igrače Gnjata i Simjanovskog koji su se pridružili Jankoviću i Teofiloviću, svojim “iskusnijim” saigračima kad je u pitanju minutaža. Gosti su uspeli da ublaže poraz ali ostaje činjenica da je Metalac je ponovo pokazao da se samo angažovanom igrom u odbrani i maksimalnim korišćenjem Veljkovića mogu očekivati dobri rezultati. Treba reći da sinoć nije nastupio Ćućović koji je na treningu, veče pred utakmicu, istegao skočni zglob.

Valjevo-sport-МЕТ-СЛОД10-3

Aranitović je sa 22 poena, 6 skokova i po 3 asistencije i ukradene lopte bio najbolji igrač utakmice, Veljković ga je sledio sa 17 poena i 9 skokova, Mijajlović je dodao 14 poena i 9 asistencija, Marjanović i Bajić su postigli po 12 poena, Stefanović 9 poena, Žižić 7 poena i 7 skokova itd.

Valjevo-sport-МЕТ-СЛОД10-1

Vuk Karadžić je u redovima Slodesa bi najzapaženiji sa 20 poena (6 od 11 za tri), Nikolić je upisao 16, Anđušić 14 itd.

Valjevo-sport-МЕТ-СЛОД10-4

Idućeg vikenda Metalac gostuje u Novom Pazaru.

RADNIČKI SAVLADAO ŠABAČKI MIKS U 5. KOLU MRL ZAPAD 1A

Košarkaši Radničkog su sinoć u 5. kolu MRL Zapad 1A na svom terenu savladali šabački Miks visokim rezultatom 95-59 (20-16, 26-13, 21-10, 28-30). Valjevci su bili daleko superiorniji rival u ovom neravnopravnom duelu tako da je stručni štab narandžasto-plavih dao šansu svim igračima i svi su se upisali u strelce.

Poene za Radnički su postigli Bogdanović 16, Vukmirović 13, Stanimirović 12, Mladenović i Bebić po 10, Medenica 9, Jakovljević 7, Aćimović, Ninić i Novaković po 5, Ćirković 2 i Sikimić 1.
Radnički ima skor od 4 pobede i jednog poraza a u sredu u zaostaloj utakmici 1. kola dočekuje Osečinu.