DEVOJKE METALCA 2015 PREKINULE POBEDONOSNI NIZ LIDERA I ODNELE BODOVE IZ ARANĐELOVCA

Rukometašice Metalca 2015 ne prestaju sa pozitivnim iznenađenjima jer su nakon pobede nad Kraljevčankama, danas ostvarile još jedan podvig savladavši u Aranđelovcu lidera na tabeli, ekipu Bekamenta 2 rezultatom 35-34 (17-16) u 14. kolu Prve lige Zapad. Ovo je tek drugi poraz Aranđelovčanki u prvenstvu a ono što je najinteresantnije je podatak da ih je Metalac 2015 oba puta pobedio.

Metalac-Rukomet-ValjevoМАРТА2

Na fotografiji je Marta Mosurović u akciji na utakmici protiv Bekamenta 2 u Valjevu u prvom delu prvenstva.

Predvođene povratnicom, sjajnom Martom Mosurović i efikasnom Jovanom Pavlović, gošće su od početka nametnule svoj ritam i pokazale da će biti tvrd protivnik ekipi trenera Marije Kuharović. Metalac je uglavnom vodio do 16. minuta kada je bilo 11-10 za Valjevke da bi domaće igračice ušle u seriju i pogotkom Radulovićeve u 26. minutu imale dva gola prednosti (13-15). Gošće su ponovo ispoljile snažan karakter, nisu poklekle posle ovog preokreta i sa tri gola Mosurovićeve i jednim Pavlovićeve su uspele da u samoj završnici prvog dela povrate rezultatsku inicijativu i da na odmor odu sa minimalnim vođstvom.

U nastavku je Marta Mosurović držala sve konce u svojim rukama, Metalac je bio dominantan ostvarivši najveću prednost 25-22 u 43. minutu. Učenice Dušana Novokmeta su posebno dobro igrale u napadu, pogađale su iz svih pozicija ne samo Mosurovićeva i Pavlovićeva, već i Despotovićeva, Mijailovićeva i sestre Damnjanović. Bekament je pokušavao oštrom igrom da zaustavi odlične Valjevke i to mu je pošlo za rukom pošto je zahvaljujući Đurđini Radojičić i Vladani Mitrović izjednačio na 28-28 u 47. minutu. Poslednjih deset minuta su doneli mnogo uzbuđenja i neočekivane preokrete. Domaće rukometašice su povele 30-31 u 50. minutu, odnosno 32-33 pet minuta kasnije. Metalac je bio psihološki jak kad je bilo najvažnije, Staša Damnjanović je karakterističnim ulazom i preciznim udarcem poravnala rezultat da bi Mijailovićeva imala mirnu ruku za novu prednost Valjevki od 34-33 u 57. minutu. Domaće se ne daju i golom Radulovićeve opet ulaze u egal ali igračice u crvenim dresovima žele ceo plen i Despotovićeva u svom maniru pogađa za konačan rezultat i novi, možda neočekivan ali potpuno zaslužen trijumf Metalca u Aranđelovcu.

“Sve devojke su odigrale jednu fenomenalnu utakmicu protiv verovatno najjače i najspremnije ekipe u ligi. Od prvog minuta utakmica je bila “gusta”, ali smo veći deo utakmice bili u maloj prednosti i što je najvažnije kad je Bekament poveo pri kraju utakmice nismo psihički pali i preokrenuli smo rezultat. Ponavljam, sve devojke su odigrale odličnu utakmicu, na čelu sa Martom koja je celu utakmicu držala konce igre u svojim rukama a ostale su je u korak pratile. Čestitam svojim devojkama na pobedi.” – rekao je na kraju trener Valjevki, Dušan Novokmet.

Hala SRC “Šumadija” u Aranđelovcu. Gledalaca 100. Sudije Duško Popović i Ivan Đoković (oba iz Požarevca). Isključenja Bekament 2 7, Metalac 2015 12. Sedmerci Bekament 2 2(0), Metalac 2015 7(6).

BEKAMENT 2: Armuš 6, Đ.Radojičić 9, Kuzmanović 1, Kocić 2, Momčilović 4, Mitrović 7, Radulović 5.
METALAC 2015: Mosurović 10, Pavlović 11, Mijailović 4, Staša Damnjanović 4, Nora Damnjanović 2, Despotović 4.

OČEKIVAN PORAZ METALCA U PARAĆINU

Rukometaši Paraćina su potvrdili ulogu favorita pošto su u 14. kolu Prve lige Zapad na svom terenu ubedljivo pobedili ORK Metalac rezultatom 39-29 (21-14).
Hala SRC “7. juli” u Paraćinu. Gledalaca 100. Sudije Maja Đorđević (Jagodina) i Milica Cvetković (Leskovac). Isključenja Paraćin 3, ORK Metalac 2. Sedmerci Paraćin 2(2), ORK Metalac 0(0).
PARAĆIN: Stanković 3, S.Itić 2, Radenović 8, Poskurica 8, Milanović 5, Milojević 6, Stanojević 2, B.Stefanović 1, V.Itić 1, Đukić 3.
ORK METALAC: Mandić 5, Antonijević 1, Ćaćić 7, Milinković 5, Nedeljković 7, Grubačić

Metalac-Rukomet-Valjevo-МЕТ-ПАР11

Na fotografiji je igrač Paraćina Aleksa Milojević u akciji na utakmici protiv Metalca u Valjevu u prvom delu prvenstva.