Janković i Ristović vodili Budućnost Krušik do šeste uzastopne pobede

Fudbaleri Budućnost Krušika su nastavili pobedonosnu seriju pošto su juče u 6. kolu Kolubarsko-mačvanske zone ubedljivo porazili Mladost iz Prnjavora rezultatom 4-0 (1-0).

-ЈАНКОВИЋ

Domaćin je u potpunosti nadigrao drugoplasirani sastav iz Prnjavora boljom igrom tokom cele utakmice. Ekipa Srđana Jovanovića je u vođstvo došla u 30. minutu preciznim udarcem Marka Jankovića iz jedanaesterca nakon što je sudija Đorđević opravdano pokazao na belu tačku zbog prekršaja na Petroviću.

U nastavku je viđena vrlo dobra igra Budućnost Krušika čiji su igrači tečnim i sjajnim proigravanjima deklasirali gostujuću ekipu koja je fizički potpuni pala. Najlepša akcija viđena je u 57. minutu kada je Ristović izvanrednim pasom uposlio Jankovića po desnoj strani a ovaj je odličnim udarcem desnom nogom u dalji ugao savladao golmana Mladosti Tanasića za vođstvo od 2-0. Kao rezultat inicijative raspoloženog domaćeg tima stigao je i treći gol u 64. minutu. Visoki Tintor je bio najviši u kaznenom prostoru Mladosti i preciznim udarcem glavom zatresao mrežu maleroznog Tanasića posle slobodnog udarca Ristovića. Konačan rezultat postavio je Gentić u 74. minutu pošto je odlično reagovao posle jedne odbijene lopte Tanasića smestivši je u mrežu za 4-0.

.jpgDomaćin nije mogao da računa na povređenog špica Iliju Milanovića ali je zato u drugom poluvremenu na teren istrčao i predsednik Rodoljub Paunović.

BUDUĆNOST KRUŠIK: Ranković, Grujičić (Rašević), Tintor , Gentić, Tajdić (Popović), R. Ristović (D. Ristović), Sofronić, Petrović, Đukić (Paunović), Đorđević, Janković (Veselinović).

MLADOST (P): Tanasić, Gligorić, Jekić, Lujanović, Džagić, Čačić, Nešković, Jevremović, Ristić (Krilović), Vasić (Ristić), Nikolić.

Budućnost Krušik sigurno drži prvo mesto na tabeli sa 18 bodova a u sledećem kolu, 3. oktobra igra protiv Sloge u Bogosavcu.