METALAC NADIGRAO DINAMIK U PRIPREMNOM MEČU U VALJEVU

U prvoj utakmici po dolasku sa kondicionih priprema koje je imao na Divčibarama, Metalac je u Valjevu posle odlične igre u drugom poluvremenu savladao beogradski Dinamik rezultatom 92-77 (24-25, 25-24, 23-13, 20-15). Prvih 20 minuta protekli su u ravnopravnoj igri u kojoj su se protivnici smenjivali u vođstvu. Izabranici Branislava Ratkovice su se dobro kretali i pokazali želju u igri u odbrani a u napadu su konce vukli Dafi, Durmo i Mening. Pogodak Dafija sa zvukom sirene sa polovine Metalca na isteku prvog kvartala probudio je pristalice domaćeg tima koji je držao rezultatsku ravnotežu i u drugoj četvrtini.

Valjevci su efikasnom serijom 17-2 na startu treće četvrtine na krilima poena gore pomenute trojke, kojima se pridružio i Gavrilović, došli do vođstva od 66-51 i to je praktično i rešilo utakmicu. Zahvaljujući odličnom skoku gde je dominirao Simanić, Metalac je brzim kontranapadima i efektnim zakucavanjima Meninga razgalio svoje navijače za ubedljiv trijumf na kraju kome su svoj doprinos dali su i ostali igrači koji su ulazili u igru. Naravno, bilo je i grešaka koje su sasvim prihvatljive za ovu fazu priprema ali sve u svemu, Metalac je pokazao da ima veoma dobar sastav iako večeras nisu igrali centar Šešlija i krilni centar Ilić.

Hala sportova. Gledalaca 200.

METALAC: Janković 3, Gavrilović 15, Bajić 4 (7 asistencija), Islamović 9, Simanić 10 (10 skokova), Pajić, N. Stefanović (4 blokade), Dafi 18, Durmo 17, Mening 16, Isailović.

DINAMIK: Bošković 12, Kostić 11, Milijašević 5, S.Stefanović, Radosavljević 8, Petojević 5, Dabović, Medarević 17, Karadžić 3, Šulović 8, Malešević 8, Marković.

METALAC JAČI ZA ODLIČNOG CENTRA UROŠA LUKOVIĆA

Ono što je najinteresantnije i što će sigurno obradovati navijače Metalca je povratak sjajnog centra Uroša Lukovića, koji je potpisao za valjevskog prvoligaša i već se priključio treninzima. Luković je u prošloj sezoni bio najbolji pojedinac Metalca koji je njegovim dolaskom doživeo preporod u drugom delu prvenstva i dobrim igrama na kraju stigao do osmog mesta. Luković je rođen 1989. godine, visok je 213 cm a na 13 prvenstvenih utakmica u dresu valjevskog prvoligaša u prošloj sezoni imao je prosek od 17.2 poena i 12.6 skokova.

Na fotografijama su detalji sa sinoćne utakmice kao i portret Uroša Lukovića, novog (starog) centra Metalca.