Metalac poražen u Pančevu posle produžetka

U utakmici 3. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Metalac je izgubio od Tamiša u Pančevu rezultatom 83-91 (15-30, 28-15, 10-15, 23-16, 7-15) posle produžetka. U maratonskom meču koji je trajao više od 3 sata, sa neispravnim semaforom i problematičnim suđenjem, Tamiš je zasluženo slavio mada je svoju šansu imao i tim Branislava Ratkovice.

-ДИН7

Valjevci su odigrali prvu četvrtinu izuzetno slabo, nisu nalazili rešenja za agresivnu odbranu domaćina, pokušavali su bezuspešno šutevima iza linije 6.75 m (samo jedan pogođen iz osam pokušaja) dok su pri tom dozvolili Pančevcima potpunu dominaciju u skoku (5-16) tako da je na nešto više od minuta do isteka ovog dela igre na semaforu stajalo 28-12 za Tamiš. Treba reći da centar Metalca Veljković nije ulazio u igru u ovom periodu u kom je gost primio čak 30 poena.

Ulaskom visokog Kruševljanina i mnogo agilnijom igrom u odbrani, Metalac je u drugom kvartalu smanjio deficit od 15 poena na samo 4 u 12. minutu (26-30) ali je zbog svojih grešaka ponovo dozvolio ekipi Bojana Jovičića da se odlepi u 16. minutu (31-41). Ipak, pred odlazak na odmor su se probudili Pajović i Žižić pa su gosti opet prišli na dva poena zaostatka.

10U nastavku je Pajović trojkom prvi put doveo Metalac u vođstvo u 22. minutu (48-47) ali je Tamiš preko Smiljanića i Lugića uspeo da vrati inicijativu pa je u poslednja tri minuta napravio seriju od 5-0 i pred poslednji kvartal imao prednost od 60-53. U ovom delu utakmice sudijska trojka Glišić, Prpa i Hadžić su dosudili dve tehničke i jednu nesportsku ličnu grešku Metalcu uz potpuno drugačiji kriterijum na oštru igru Tamiša u reketu i brojne nedosuđene faulove na Veljkoviću.

Poslednja četvrtina je bila najuzbudljivija. Gost je je košem Veljkovića poveo sa 64-63 a odmah zatim, Pajović je podigao na 66-63 u 33. minutu. Sve do kraja ovog perioda ekipe su se smenjivale u vođstvu a kada je iskusni Mijailović promašio oba bacanja kod rezultata 69-69 i levoruki Lugić trojkom iza “kapice” doneo domaćinu prednost od 74-71 na 35 sekundi pre kraja, očekivala se pobeda Tamiša. Nadu Metalcu vraća Pajović koji preciznim šutem iza linije 6.75 m poravnava rezultat na 14 sekundi pre kraja. Valjevci neobjašnjivo dozvoljavaju Šiniku da lakim polaganjem ponovo donese Pančevcima dva poena prednosti na 3 sekunde (74-76) ali na kraju uspevaju da obezbede produžetak posle propusta u reketu Tamiša kada Veljković pretvara u poene jedan lukavi pas Mijailovića za dodatnih pet minuta nade.

Ipak, Tamiš je od početka bio koncentrisaniji u produžetku, iskusni Smiljanić, precizni Lugić i borbeni Pavićević su iskoristili greške u odbrani Valjevaca pa je rezultat na 1.09 minuta pre kraja bio 86-80 kada je utakmica praktično bila rešena. Metalac je odigrao slabo u napadu u dodatnih pet minuta tako da je zasluženo doživeo prvi poraz.

Kod Tamiša su najbolji bili Smiljanić sa 24 poena, 13 skokova, 4 ukradene lopte i 3 asistencije (indeks 42), zatim Lugić sa 17 poena, Pavićević i Bakradze sa po 10 poena itd.

U redovima Metalca Žižić je postigao 21 poen i 7 skokova, Veljković je dodao 17 uz 13 skokova, Pajović 15 poena, Mijailović 10 poena itd.

Ovoga puta Metalac je imao čak 20 izgubljenih lopti, slab procenat šuta i samo 13 timskih asistencija dok je Tamiš imao 18.

U sledećem kolu gost u Valjevu biće Vršac sa Vladimirom Đokićem uz direktan TV prenos na Arena sport kanalu.