Valis i Vojvodina podelili bodove sinoć u Lajkovcu

Vaterpolisti Valisa su sinoć igrali nerešeno 11-11 (1-1, 4-4, 2-5, 4-1) protiv novosadske Vojvodine u 3. kolu Super lige Srbije. Bio je to tvrd meč sa obostrano dobrim odbranama u kome je domaćin uspeo da u poslednjoj četvrtini nadoknadi deficit od tri gola i izvuče bod.

Valis-Valjevo-VaterpoloUvodna četvrtina protekla je u velikoj borbi u kojoj su oba rivala igrali snažno u odbrani, postignut je po jedan pogodak na obe strane mada su gosti u tri situacije imala igrača više u napadu i svoj gol su postigli sa peterca.

I u drugom kvartalu rezultat je bio izjednačen da bi u nastavku Valis poveo sa 7-6 ali je Vojvodina serijom od 4-0 anulirala minimalno vođstvo Valjevaca i pred poslednjih osam minuta imala skoro pobednički kapital od 10-7.

Valis se nije predavao i mada su Novosađani poveli sa 11-8, uspeo je da uz veliki napor stigne do izjednačenja. Do kraja su oba protivnika imali po jedan napad sa igračem više ali su mreže ostale netaknute i plen je podeljen na ravne časti što je najpravedniji ishod ove izuzetno borbene i kvalitetne utakmice.

U sledećem kolu Valis igra protiv Naisa u Nišu.

Bazen Lajkovac. Sudije: Beljin i Virijević. Isključenja:
Valis 9, Vojvodina 6. Peterci: Valis 2 (2), Vojvodina 2 (1).

VALIS: Vitorović, Popović, Živojinović, Gavrilović, Arsenović, Ičagić 2, Jegorov 3, Porobić 3, Lobov, Kovačević 1, Trajković 1, Milić 1, Nešić, Vujić. Trener: Saković.

VOJVODINA : Popadić, Mitrović, Bogdanović 3, Bursać 4, Krgović, Frolov 1, Prekogačić, Radovanlija, Rogač 1, Radanović 2, Nikolov , Biočanin, Pajković. Trener: Bajin.