RUKOMETAŠICE METALCA SAVLADALE ARANĐELOVČANKE U ZAVRŠNICI ZA INFARKT

U izuzetno uzbudljivom i neizvesnom duelu 3. kola Prve lige Zapad, rukometašice Metalca 2015 porazile su drugu ekipu Bekamenta iz Aranđelovca rezultatom 23-22 (15-11), golom sjajne Dunje Despotović na tri sekunde pre kraja. Bio je to meč za infarkt sa dramatičnom završnicom, u kojoj su spretne Valjevke odnele oba boda.

MET-BEK3

Domaći tim je vrlo dobrom igrom u napadu na početku drugog poluvremena stigao do velike prednosti od 18-12 u 35. minutu. Odlično je funkcionisao kvartet Despotović-Obrenović Mijailović-Mosurović koji je brzim i smišljenim akcijama lako pronalazio rešenja za odbranu Bekamenta 2 tako da su pristalice Metalca sigurno pomislile da će ovo vođstvo biti dovoljno za lak trijumf. Brze gošće su nakon minuta odmora zaigrale oštrije u odbrani sprečivši akcije na Mijailovićku dok je Obrenovićeva dobila čuvara Momčilovićevu koja nije birala sredstva da zaustavi ubojitog beka Valjevki. Ni Pavlovićeva nikako nije nalazila način da sa krila nadmudri čuvara mreže gošći Dragovićevu. Sa druge strane, Bekament 2 je vođen odličnom Đurđinom Radojičić malo po malo skidao prednost domaćeg tima koji 9 minuta ništa nije mogao da pogodi i već u 44. minutu na semaforu je stajalo 18-18.

MET-BEK4

Od tog momenta počinje velika borba za svaki gol. Pogotkom mlade Nikoline Tripković Metalac 2015 ponovo preuzima vođstvo u 46. minutu da bi dva minuta kasnije bilo 20-18 za ekipu Dušana Novokmeta nakon ulaza i preciznog udarca Despotovićeve. Poslednjih pet minuta su doneli veliko uzbuđenje jer su Metalcu na po dva minuta isključene prvo Pavlovićeva a onda i Mijailovićeva. Na 13 sekundi pre kraja Radojičićeva pogađa za 22-22 uz veliko radost na klupi Bekamenta ali Valjevke uspevaju da brzo prenesu loptu koja stiže do Despotovićeve na njenoj poziciji desnog krila a ova je u svom stilu prevarila golmana Dragovićevu i na 3 sekunde pre kraja pogodila za pobedu svog tima.

MET-BEK12

Inače, utakmica je sve do 23. minuta bila izjednačena, Metalac je vodio sa 1-2 gola razlike ali je Bekament preko visprene Radojičićeve uvek nalazio način da poravna rezultat. Završnica prvog dela protekla je u efikasnoj igri domaćih rukometašica koje su se odlepile i golovima Pavlovićeve na odmor otišle sa četiri gola prednosti. Start drugog poluvremena obeležila je odlična napadačka rola domaćih igračica sve do pomenutog izjednačenja u 44. minutu.

Dunja Despotović je zasluženo proglašena najboljom igračicom utakmice ne samo zbog pobedonosnog gola već i zbog veoma dobre igre u odbrani i osvajanja jedne od ključnih lopti za svoj tim u poslednjim minutima ovog uzbudljivog duela.

MET-BEK11

U sledećem kolu Metalac 2015 je ponovo domaćin pošto u Valjevo stiže druga ekipa Jagodine.

Hala sportova u Valjevu. Isključenja Metalac 2015 10 minuta, Bekament 2 2 minuta. Sedmerci Metalac 2015 0, Bekament 2 3(3).

MEALAC 2015: Obrenović 5, Mosurović 3, Pavlović 5, Mijailović 3, Nikolina Tripković 1, Staša Damnjanović 1, Despotović 5.

BEKAMENT 2: Armuš 2, Radojičić 10, Radulović 2, Mirković 4, Nikitović 2, Momčilović 2.