UBEDLjIVA POBEDA METALCA PROTIV NOVOG PAZARA

Metalac nastavlja sa serijom pobeda na svom terenu pošto je večeras, u 25. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, sigurnom igrom porazio Novi Pazar 93-73 (21-20, 28-16, 23-15, 21-22). Predvođeni centrom Lukovićem, Valjevci su posle slabije odigrane uvodne četvrtine, zaigrali mnogo bolje i relativno lako i ubedljivo savladali goste za dvanaestu prvenstvenu pobedu koja znači opstanak u KLS.

Valjevo-Sport-Kosarka-МЕТ-НП5-1

Domaći igrači su prilično nonšalantno otvorili duel sa Pazarcima, mekano u odbrani uz dosta “silovanja” u napadu tako da su gosti preko veterana Numanovića i preciznog Nikolića poveli 11-16 i 13-18 u 7. minutu iako su u prvih deset minuta napravili samo jedan faul i to tek u 8. minutu utakmice. Tek u završnici ovog dela igre se Metalac probudio, agresivnom odbranom na spoljnu liniju Novog Pazara je uspeo da dođe do svoje igre da bi Bajić skok šutem obezbedio svom timu i vođstvo na kraju prve četvrtine.

Valjevo-Sport-Kosarka-МЕТ-НП5-2

Metalac je nastavio ozbiljno i u drugom kvartalu iskoristivši brz izlazak gostiju iz bonusa. Preciznim izvođenjem slobodnih bacanja polako je povećavao prednost da bi trojkom Mijajlovića, poenima vrlo dobrog Bajića i borbenog Pavića stigao do vođstva od 31-24 u 13. minutu. Povratkom u igru Lukovića i ulaskom Trunića, domaćin je zagospodario terenom i u 20. minutu poveo 49-34.

Valjevo-Sport-Kosarka-МЕТ-НП5-3

U uvodnim minutima nastavka su gosti smanjili na 51-41 ali je Metalac zonskom odbranom brzo vratio sigurnost a u napadu je serijom poena Mijajlovića, Žižića, Pavića i Trunića poveo sa, za goste, nedostižnih 67-45 u 28. minutu.

Valjevo-Sport-Kosarka-МЕТ-НП5-4

Opuštanje domaćeg tima na nekih pet minuta pre kraja meča su Pazarci iskoristili i preko Radomirovića su smanjili na 80-67 ali je Metalac odgovorio Stivensonovim poenima i trojkom Mijajlovića za 87-69 u 37. minutu kad je sve praktično bilo gotovo.

Valjevo-Sport-Kosarka-МЕТ-НП5-5

Uroš Luković je ponovo bio najefikasniji u Metalcu sa 17 poena i 10 skokova, Lazar Trunić je dodao 16 poena, 6 skokova i 3 asistencije, Marko Bajić je upisao 14 poena, 5 asistencija i 2 ukradene lopte, Igor Mijajlović i Šamiel Stivenson su postigli po 13 poena s tim što je iskusni plej dodao 5 asistencija i tri ubačene trojke iz pet pokušaja, itd.

Valjevo-Sport-Kosarka-МЕТ-НП5-6

U Novom Pazaru, Nemanja Nikolić je postigao 24 poena i dao 10 asistencija, Fahrudin Manjgafić je dodao 18 poena i 7 skokova, Asmir Numanović je upisao 13 poena, bivši igrač Metalca Vladimir Radomirović je postigao 11 poena i 7 skokova itd.

U sledećem kolu Metalac igra u Leskovcu protiv Zdravlja.