18 trojki Kragujevčana za oproštaj Metalca od Kupa Srbije

Metalac je u polufinalu Kupa KSS drugog stepena, na svom terenu, poražen od Radničkog iz Kragujevca, rezultatom 82-94 (12-25, 29-27, 23-18, 18-24), pa će Raško Katić i družina učestvovati na finalnom turniru Kupa Radivoja Koraća u Nišu sredinom februara. Oslabljeni Metalac koji je nastupio bez dvojice pozitivnih na Covid, Žižića i Stivensona, zatim prehlađenog Aranitovića i rekovalescenta Pajovića, nije mogao da zaustavi šuterski izuzetno raspoloženu ekipu gostiju ali je pitanje i da je bio kompletan, da li bi izašao na kraj sa večeras odličnom ekipom Radničkog.

Metalac-Radnicki-4

Sa košarkaške utakmice Metalac – Radnički / Foto: Sretan Pantelić

Radnički je već u prvih deset minuta pokazao da ga šut van linije 6.75 služi vrlo dobro kada su sjajni Dumić i mladi Veljović sa četiri uzastopne trojke srušili odbranu domaćina za vođstvo od 10-20 u 6. minutu. Spoljna linija Metalca je imala dosta problema u ovom periodu, Mijajlović je bio dobro pokriven, Marjanović je igrao rovit dok je Bajić i dalje van forme pa su gosti lako stigli do prednosti od 13 poena pred početak drugog kvartala.

Metalac-Radnicki-2

Poenima odličnog Dumića gosti su u 13. minutu vodili 16-30 uz punu kontrolu utakmice. Pored nepogrešivog Čačanina, imali su i iskusnog Katića, koji je bio poslovično precizan a kad je bio udvajan, nesebično je upošljavao svoje saigrače, kao i raspoloženog Raičevića. Metalac je trojkom Mijajlovića smanjio na 19-30, igrao je za nijansu bolje nego na startu zahvaljujući požrtvovanom Paviću ali je to bilo nedovoljno za preokret. Na kraju, 52 primljena poena u prvih 20 minuta bili su više nego jasan pokazatelj vrlo porozne odbrane Valjevaca.

Domaćin se probudio u nastavku, borbeni Pavić i visoki Veljković su uspeli da animiraju svoje drugare, proradio je skok ali je i iskorišćen potez trenera Radničkog Vukotića koji je malo duže držao veterana Katića na klupi tako da je Metalac u 28. minutu sustigao goste jer je semafor na 1 minut i 18 sekundi pre kraja treće četvrtine pokazivao 64-68.
Nade valjevskog prvoligaša u preokret brzo su splasnule jer su Kragujevčani preciznim šutevima Katića, Tomaševića i Nedeljkovića u 33. minutu opet imali lep kapital od 12 poena (68-80) koga su znalački čuvali do kraja. Metalac svojom haotičnom igrom jednostavno nije mogao da učini ništa jer bi svaki put kad bi teškom mukom uspeo da se rezultatski približi, odmah bio surovo kažnjen preciznom artiljerijom Kragujevčana koji su večeras postigli 18 trojki iz 39 pokušaja uz sjajnih 46% uspešnosti.

Metalac-Radnicki-5

Goste je predvodio odlični Dumić koji je postigao 26 poena (7 od 12 za tri), imao 9 skokova i 8 asistencija, veteran Katić je dodao 22 poena, precizni Nedeljković 13 poena, Veljović, Ilić i Raičević su upisali po 8 poena itd.

U redovima Metalca, najbolji je bio Pavić sa 20 poena, 7 asistencija i 3 osvojene lopte, Veljković je dodao 17 poena i 9 skokova, Stefanović 14 poena i 5 rampi, Mijajlović 11 poena itd.

Metalac-Radnicki-3

Domaćina očekuju teški mečevi u KLS a sledeći je na programu 16. januara kada bi u Valjevo trebalo da stigne Tamiš mada postoji velika verovatnoća da bi taj duel mogao da bude odložen zbog trenutne nemogućnosti Metalca da izvede kompletan sastav.