METALAC 2015 PROKOCKAO POBEDU, SUDIJE U PRATNJI POLICIJE NAPUSTILE HALU

U utakmici 18. kola Super B lige Srbije rukometašice Metalca 2015 su igrale nerešeno protiv Pančeva 22-22 (12-6) propustivši veliku priliku da zabeleže drugu prvenstvenu pobedu. Neoprostive greške najiskusnijih igračica Metalca u završnici utakmice i sramno suđenje braće Vasiljević iz Požarevca koji su domaćem timu dodelile čak 9 isključenja u odnosu na 2 Pančevkama, omogućili su gošćama da nadoknade rezultatski minus i stignu do velikog boda u Valjevu.

МЕТ-ПАН2

Ekipa Dušana Novokmeta je po svemu zaslužila pobedu jer je bila bolji protivnik i vodila sve vreme. Na krilima izvanrednih odbrana golmana Anje Cvetković, strpljivom igrom je gradila prednost koja je u jednom momentu iznosila +7 (15-8 u 36. minutu) ali ni to nije bilo dovoljno za pobedu. Izgubljena lopta Mosurovićeve, uporno forsiranje napada preko Obrenovićeve uprkos žestokoj odbrani Pančevki na srednjem beku domaćeg tima i neobjašnjiva greška kapitena Pavlovićeve kao i njen nerezonski šut u samoj završnici kod rezultata 22-21 su upropastile veliki trud uložen od početka meča. Arbitri su navukli opravdani gnev navijača domaćeg tima zbog svog perfidnog kriterijuma koji je kao vrhunac imao treće isključenje velikog borca Jelice Mijailović i njen odlazak u svlačionicu u trenucima kad se lomio rezultat. Na njih se obrušila salva nezadovoljstva pristalica Metalca tako da su sudije Željko i Dušan Vasiljević zahtevale da se isprazni deo tribina da bi posle odigrane utakmice žurno napustili valjevsku Halu sportova u pratnji interventne policije.

МЕТ-ПАН12

Inače, Valjevke su u prvom poluvremenu dobrom i pokretljivom odbranom neutralisale brze igračice Pančeva. Cvetkovićeva je briljantno odradila svoj posao omogućivši svojim drugaricama da mirnom igrom u napadu kontrolišu rezultat tako da je od 5-4 u 11. minutu, semafor u 26. minutu pokazivao 10-5 za Metalac. Gošćama je retko šta polazilo za rukom što je dovodilo do burnih reakcija i nezadovoljstva klupe Pančeva i trenerskog dvojca Ničevski-Krstić.

МЕТ-ПАН5

Nastavak je doneo isti scenario, Cvetkovićeva je zaključala svoj gol, u napadu su Obrenovićeva, Mosurovićeva, mlada Nora Damnjanović i Despotovićeva pogađale kad je bilo potrebno tako da je u 40. minutu bilo 16-11 a tri minuta docnije na semaforu je stajalo 18-13. Ipak, umor šestorke na terenu, nedostatak kvalitetnih izmena i brojna isključenja kako se utakmica približavala završnici, evidentno su uticale na igru domaćeg tima. Topila se prednost da bi u uzbudljivoj završnici Valjevke prokockale pobedu zbog istrošenosti ali i nediscipline u igri i nepoštovanja saveta sa klupe.

МЕТ-ПАН1

Na kraju, dok je adrenalin još radio neposredno po završetku utakmice bilo je i neprimerenih zamerki na rad medija koji, bar kad je ovaj u pitanju, ne snose nikakvu odgovornost za maćehinski odnos grada prema ŽRK Metalac 2015 i uvredljivo mali iznos dodeljen klubu koji se takmiči u drugom nacionalnom rangu takmičenja i pri tom ima odlično organizovan rad sa mlađim kategorijama.

МЕТ-ПАН6

U sledećem kolu Metalac 2015 igra protiv Kikinde u gostima.

Hala sportova u Valjevu. Gledalaca 150. Sudije Željko i Dušan Vasiljević iz Požarevca. Isključenja Metalac 2015 9, Pančevo 2. Sedmerci Metalac 2015 4 (4), Pančevo 6 (5).

METALAC 2015: Obrenović 8, Mosurović 5, Pavlović 2, Mijailović 3, Nora Damnjanović 3, Despotović 1.

PANČEVO: Šašić 1, Uskoković 2, Rogulja 2, Vitas 2, Milićev 4, Rauš 3, Brkić 5, Jambrušić 2, Kepčija 1.