ORK Metalac poklekao na svom terenu posle slabo odigranog drugog poluvremena

Rukometaši ORK Metalac su sinoć, u zaostaloj utakmici 1. kola Prve lige Zapad Grupa A, na svom terenu doživeli poraz od Mačve iz Bogatića 26-29 (15-11) nakon pada u igri u drugom poluvremenu.

Rukomet-Valjevo-Metalac-МЕТ-МАЧ1-2

Domaćin je bio solidan u prvih 30 minuta tokom kojih je kontrolisao rezultat nakon serije od 4-0 kada je minus od jednog gola u 11. minutu pretvorio u vođstvo od 7-4 u 16. minutu golovima Pejića, Marka Ćaćića i Antonijevića iskoristivši isključenja igrača gostiju. Metalac je do kraja prvog poluvremena zahvaljujući raspoloženom Pejiću u napadu uspevao da održi prednost od 2-4 gola dok je na golu domaćina bio vrlo siguran čuvar mreže Đerić koji je skinuo nekoliko “zicera” gostima odbranivši, takođe i jedan sedmerac.

Rukomet-Valjevo-Metalac-МЕТ-МАЧ1-4

Sa više igrača u rotaciji, iskusni sastav Mačve je krenuo vrlo agresivno u nastavku stigavši do izjednačenja u 37. minutu (16-16) posle gola Aleksandra Nenadovića, svog najboljeg čoveka sinoć. Nedostatak snage kod igrača Metalca zbog neredovnog treninga, uslovio je pad u igri izabranika Dragan Ćaćića iako su momci u plavim dresovima uspeli da povedu još jednom, minut docnije golom Trikića (17-16). To je bilo i poslednje vođstvo domaćina jer je posle nerešenog rezultata 19-19 u 42. minutu nakon preciznog šuta Milinkovića, usledila serija Mačve koja im je omogućila prednost od 22-25 u 50. minutu.

Rukomet-Valjevo-Metalac-МЕТ-МАЧ1-3

Uprkos svemu, Metalac je golovima mladih Neškovića i Nedeljkovića u 55. minutu prišao gostima na 24-25, čak imao nekoliko čistih kontri za novi preokret koje na žalost nisu materijalizovane zbog brzopletosti domaćih igrača tako da su, na kraju, bodovi otputovali u Bogatić.

Rukomet-Valjevo-Metalac-МЕТ-МАЧ1-1

Prema rečima trenera Metalca Dragana Ćaćića, zbog činjenice da dosta igrača radi a neki su iz Beograda, odavno nije održan pravi trening u punom sastavu što utiče i na rezultate. Valjevci se posle prvog dela prvenstva i 8 odigranih utakmica nalaze na petom mestu sa 8 bodova. Nastavak prvenstva sledi na proleće kada Metalac gostuje u Bogatiću.

Hala sportova. Sudije Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Isključenja ORK Metalac 8 minuta, Mačva 12 minuta. Sedmerci ORK Metalac -, Mačva 3 (2).

ORK METALAC: Antonijević 1, Trikić 3, Milinković 4, Nedeljković 2, Pejić 6, Nešković 4, Ćaćić 5 i Dala 1.

MAČVA: Nenadović 6, Gligorić 4, Milovanović 1, Karić 1, Milutinović 6, Jovanović 4, Panović 3, Ivanović 4.