METALAC NADIGRAO LOZNICU GRAD U PRVOM MEČU ZA TREĆE MESTO U BARAŽU, REVANŠ U PETAK U LOZNICI

Rukometašice Metalca 2015 su večeras na svom terenu pobedila Loznicu grad rezultatom 35-27 (15-13) u prvoj utakmici za 3. mesto u baražu. Revanš se igra u petak u Loznici a kao što je poznato, bolji iz finalnog duela baraža izmeću aranđelovačkog Bekamenta 2 i Napretka iz Kruševca u sledećoj sezoni će se takmičiti u Super “B” ligi.

Valjevo-Sport-Rukomet-МЕТ-ЛГ1-6

Iako je samo prestiž u pitanju, domaći tim je odigrao angažovano od početka i na kraju zasluženo slavio sa lepom razlikom. Izvanredne odbrane golmana Metalca, Nevene Tripković su obeležile početak utakmice i utrle put ka ubedljivom trijumfu Valjevki. Pred toga, stekavši neophodno samopouzdanje, čuvar mreže ekipe Dušana Novokmeta je tokom celog susreta bila nerešiv problem za gošće odbranivši tri sedmerca i zaustavivši sijaset čistih kontri igračica u zelenim dresovima. Valjevke su najveću razliku u prvom poluvremenu ostvarile u 18. minutu kada je večeras izuzetno efikasna Jovana Pavlović efektnim ulazom sa levog krila pogodila za 10-5. Loznica grad je uspela da smanji prednost domaćeg tima zahvaljujući greškama u organizaciji napada Metalca, u jednom delu meča tokom prvih 30 minuta. Gošće su se približile na 12-10 i 13-11 u završnici prvog dela na krilima golova odličnog pivota Nine Nikolić a da nije bilo sjajne Tripkovićeve, sigurno je da bi Lozničanke imale mnogo bolji rezultat pred odlazak na odmor.

Valjevo-Sport-Rukomet-МЕТ-ЛГ1-7

Domaće igračice su u nastavku zaigrale bolje u odbrani smanjivši broj grešaka u dodavanju u polju napada pa je, uz odlične intervencije Tripkovićeve, prednost Metalca počela je da raste. Pored razigrane Pavlovićeve, puteve ka mreži Emilije Đokić su takođe nalazile Mosurovićeva, Staša Damnjanović i Obrenovićeva. Semafor je u 34. minutu pokazivao 19-15, u 41. je bilo 23-17 a tri minuta kasnije je Pavlovićeva uspešno realizovala još jednu brzu kontru za 26-18.

Valjevo-Sport-Rukomet-МЕТ-ЛГ1-1

Do kraja je Metalac uspeo da sačuva prednost ali je najbolji akter utakmice, Nevena Tripković uvek bila poslednja brana za svaki pokušaj Lozničanki da eventualno rezultatski priđu. Poslednji minut je to jasno pokazao jer je golman Metalca zaustavila još jednu kontru gošći da bi Pavlovićeva sa zvukom sirene golom sa krila postavila konačan rezultat utakmice.Valjevo-Sport-Rukomet-МЕТ-ЛГ1-2

Ostaje da se odigra revanš u Loznici ali iza Metalca 2015 je definitivno još jedna uspešna sezona. Za veće domete potrebno je više sredstava, jači sastav i više vere u svoje mogućnosti.

Valjevo-Sport-Rukomet-МЕТ-ЛГ1-3

Hala sportova. Sudije Predrag Obradović (Kragujevac) i Željko Stamenić (Aranđelovac). Isključenja Metalac 2015 12 minuta, Loznica grad 2 minuta. Sedmerci Metalac 2015 2 (2), Loznica grad 8 (4).

Valjevo-Sport-Rukomet-МЕТ-ЛГ1-4

METALAC 2015: Obrenović 5, Mosurović 6, Pavlović 11, Mijailović 3, Staša Damnjanović 5, Nora Damnjanović 1, Jovančić 1, Despotović 3.

Valjevo-Sport-Rukomet-МЕТ-ЛГ1-5

LOZNICA GRAD: Živanović 5, Vučetić 1, Kaitović 4, Matić 2, Kukrkić 1, Nikolić 11, Dimitrijević 1, Andrić 2.